Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 12   Dolů
 
Autor Téma: Hľadám si prácu na juhu Mníchova resp. v jeho blízkosti.  (Přečteno 904165 krát)
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #45 : Březen 11, 2015, 12:01:18 am »

jahoda - VYNIMKY su vzdy a vsade, teraz hovorim o trende

ty si VSEOBECNE obvinila zamestnavatelov ze su blbi, to sa mi nezda, ze by tolko blbcov bolo medzi nimi a tie ich firmy ci institucie by napriek tomu fungovali ...

iste vek moze byt problem, preto sa treba vcas pripravit na vek, ked to uz nebude jedoduche - vzdelanim, praxou, typom zamestnania atd.

ak som dobre cital hore tak nanuk pisal, ze on po revolucii "na nieco cakal"

to je zakladna chyba, to nebolo nikdy v historii ze ludom stacilo "na nieco cakat" aj nasi stari otcovia sa svojej roli museli obracat az do smrti
to len socializmus ludom nahovoril, ze im staci pasivne cakat a stat sa o vsetko postara, potom to aj tak dopadlo, ze sa nepostaral



ok rudo, mozno som to trochu prehnala, ked som písala o "blbých" zamestnávateloch ... ale pockaj aká "príprava"? vsak pred chvílou si písal o kvalifikovaných ludoch, co majú aj vzdelanie a prax, tak preco by ich vek mal byt prekázkou?

co sa týka toho "cakania"
moji rodicia necakali ani v sociku ani po nom ... aj ked najma v tom sociku to nebolo lahke, kedze sukromne podnikanie bolo zakazane, takze za "fusky" (bez ktorej by rodina s 4 detmi nevyzila) sa nedalo vyzit ... a len za to, ze sa clovek snazil sa financne postarat o svoju rodinu, aby nehladovali a mali si co obliect, za TO sa mohol dostat do vazania ... takze velmi dobre viem, co tym chces povedat ...
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #46 : Březen 11, 2015, 12:04:19 am »

jahoda - ved iste, ja zase pisem co som zazil a co vidim okolo seba ja, tu v nasom kraji napriklad firmy stale hladaju a vek vobec nehra rolu, ale kvalifikacia (vacsinou strojarenske firmy, vyroba "naradia" pre dalsie strojarenske firmy, ktore tym naradim vyrabaju dielce, elektrotechnika aj pre automobilovy priemysel atd.)

ok rudo, ale ty zijes vo vychodnom Nemecku, kde je situacia predsa len trochu ina ... ci nieee?
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #47 : Březen 11, 2015, 12:33:55 am »

jahoda - praveze nie, ved "vychodne Nemecko" je zname pomerne vysokou nezamestnanostou atd.

ok v nasom kraji je nezamestnanost okolo 6-7% , na "zapade" su spolkove krajiny kde su regiony s nezamestnanostou 2-3% (vela je takych v Bayern), cize tam sa firmy este viacej musia obracat aby nasli vhodnych zamestnancov ...

len tak napochytro som nasiel cisla nezamestnanost v niektorych okresoch v Bayern - tam maju dokonca jedna cela nieco ;-)

http://www.bayern-wolln-mer.net/blog/index.php/archives/franken-bayern/1320-arbeitslosenquoten-in-bayern-schlusslicht-nuernberg.html

teraz si predstav ze su regiony vo "vychodnom" Nemecku (napr. hore pri mori) kde maju uz roky od zjednotenia nezamestnanost CEZ 20% ... tam sa jedna so zamestnancom uplne inak ako v Mnichove ;-)
« Poslední změna: Březen 11, 2015, 12:41:32 am od rudo » Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #48 : Březen 11, 2015, 12:39:54 am »

"ale pockaj aká "príprava"? vsak pred chvílou si písal o kvalifikovaných ludoch, co majú aj vzdelanie a prax, tak preco by ich vek mal byt prekázkou?"

ano ta kvalifikacia je priprava ... kto kvalifikovany ma v 55ke problem najst pracu? ucitel? lekar? mechanik, co vie obsluhovat a programovat zlozite stroje?

teraz nepiseme o tvojich rodicoch, tu si spominala prispievatela "nanuk". nuz iste, vediet opravovat motorky je tiez isty druh kvalifikacie, ale zase nie natolko ziadanej, ze by nebol problem zamestnat sa ze "opravar motoriek"
ked mam 30 ale musim mysliet na to, ze mozno nebudem moct CELY zivot pracovat ako opravar motoriek, musim sa pozerat po trhu prace a kvalifikovat sa - mozno na oprava sustruhov, opravara lietadiel, neviem co v tej branzi leti

ale neverim, ze technicky nadany clovek po 50ke nenajde v regione Mnichova ziadny job ak ma prislusnu kvalifikaciu a vie jazyk, ked je tam nezamestnanost 2-3 % ;-)
« Poslední změna: Březen 11, 2015, 12:48:28 am od rudo » Zaznamenáno
nanuk



Karma: -69
Příspěvků: 634


« Odpověď #49 : Březen 11, 2015, 01:26:00 am »

Viete,prečítal som si vaše komentáre,vrátim sa k tomu ,,čakaniu po revolúcii,,.To čakanie nebolo myslené tak,že si človek založil ruky a čakal.Ja som podnikal ,kto vie a robil to od 1991 ako ja tak vie,ako Mečiar robil krvavé čistky,zastrašoval,vydieral prostredníctvom mafiánov a tí,keď túto špinavú prácu urobili začali žiadať viac a viac a potom to zariadil tak,že ich navzájom znepriatelil a oni sa vraždili.
Smrť Dubčeka-tým to začalo,smrť Langoša,únos Kováča,výbuchy,vydieranie a podnikanie sa postupne zhoršovalo.Také bezprávie aké nastalo v tých rokoch som predtým nepoznal.trvá to však až do týchto dní.
K tomu vzdelávaniu sa-opravár motoriek sa správne nazýva mechanik.
Viem nazvať aj ja napríklad programátora počítačov - nastavovač programov.
To len na okraj,nechcem sa tým zaoberať,len chcem spomenúť to vzdelávanie.Mechanik,ak chce vedieť opraviť motocykel alebo auto,tak sa musí vzdelávať,pretože v aute už nie je len volant a sedačky alebo na motocykli len predné a zadné svetlo.Každý nový model má niečo nové v konštrukcii.
To len na okraj.
Rozdiel medzi Slovenskom a Nemeckom je v premýšľaní,vážení si súkromného vlastníctva,v úcte k práci toho druhého.Preto by som chcel začať pracovať v Nemecku.Mňa nezaujímajú dávky,príspevky,
mňa teší,keď odchádza spokojný zákazník Roky som pracoval v predaji a servise.
Počas mojej práce sa počas napr.jedného roka vystriedali 3 mladí zamestanci,lebo im kamaráti dohodili lepšiu prácu.Zbalili sa a odišli,nemali žiadne záväzky,nič ich nedržalo.
Zaznamenáno
Diddi1
Host
« Odpověď #50 : Březen 11, 2015, 09:08:04 am »

Nanuk: mozna ti naliju trochu optimismu do zil, i v Nemecku se najdou zcela jiste firmy, ktere si vazi zkusenosti starsich zamestnancu,ktere jsou k nezaplaceni. Je ale pravda, ze nesmi v tvem veku moc pokulhavat fyzicka. Nemusis se vyrovnat 20 letemu, ale jisty vykon se samozrejme ocekava, to si nebudeme nalhavat.
Mame firmu v pribuznem oboru (auta), ale jeste specialne zamerenou. Tez mame posledni dobou problemy najit spolehlive, kvalifikovane lidi. Takze jsme pred tydnem prijali jednoho pana z Cech, kteremu je 49.  Nema sice zas az tak moc zkusenosti s tim, co delame, ale velmi se snazi, to je videt. A to se ceni. Zato ma zase zkusenosti s jinymi vecmi,ma pres 25 let praxe.
Pro tvoji predstavu-u kazdeho zajemce pozadujeme 2-5 dni Probearbeit. Nedelame to jiste proto, abychom nekoho vyuzili, to si opravdu mylne predstavujes, nikdo k nam neprijde a neudela z "voleje" nejakou praci, ktera je potreba a uz vubec ne v souladu s normohodinami.  Nekdy nas to dokonce vyjde "draho", kdyz neco znici nebo spis zdrzujeostatni od prace.

 Ale s tim se holt musi pocitat. Musime mit nejakou moznost okouknout si, co v nem je, a on naopak take zjistit, zda se na tu praci hodi, zda se mu tam libi. A to zjisti jen takhle. Kdybychom kazdeho hned prijali (nejen, ze je s tim spousta papirovani) a on pak po tydnu skonci, tak je to na hlavu, ale treba tim zavreme dvere i nejakemu jinemu zajemci, ktery se na tu pozici hodi lip.
Takze bys to nemel opravdu brat jakoze te chteji jen vyuzit. Muzes jim navrhnout treba jen 2 dny. To by melo stacit. Ale bez toho te asi tezko nekde jen tak vezmou, pokud si muzou vybrat, to ti rikam uprimne.
Ale na druhou stranu sanci mas nepochybne, v tomto oboru. Mozna bys se mel ale zkusit porozhlednout i mimo München, pokud nejsi nejak omezen timto mistem. Úsměv

(Jen tak mimochodem, proc vubec reaguji, me by to ani nenapadlo sem jit, ale  Jirike me na to upozornil, jestli treba nekoho nepotrebujem, ze hledas praci. Bohuzel momentalne ne.)
Jeste me tak napadlo, mozna, bys se mohl uchazet i o misto v normalnim autoservisu, i kdyz nejsi vyuceny na auta. Treba na pozici  Automechaniker (Helfer), by to urcite stacilo. Je potreba delat vselijake pripravne prace atd, to by byl tvuj job a casem treba muzes postoupit vys. Jako lidi v tomhle oboru jsou skutecne hledani, to ti muzu potvrdit na 100%.
« Poslední změna: Březen 11, 2015, 05:15:55 pm od Diddi1 » Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #51 : Březen 11, 2015, 10:14:14 am »

diddi ty sa ma ako faakt pobavila!!!! Škleb Škleb Škleb

že predtým sa tu dikusia o pomoci nanukovi PRAVE prispením tvojho "dokonalého" jirikeho zvrhla na riesenie karmy a podobné pi... viny
a len mojím zásahom sa táto diskusia zasa posunula tam, kam má, TO ti zrejme uslo!!!!

p.s. jaaj a zabudla som, ze ako "mimoza" som sa mala urazit a namiesto pomoci nanukovi som riesit jirikove vykonstruované obvinenia a výmysly (ktoré boli - ved ako inak! - opat úplne vycucané z prsta, bez akýchkolvek konktrétnych dôkazov!)

To som ta musela hlboko sklamat, ze som tieto jirikeho hluposti odignorovala a venovala sa téme! Vsak to také precitlivelé "mimozy" ako ja nerobia, tie sa maju pekne urazit a riesit vsetky nezmysly a hlúposti, ktoré jej kto hodí na hlavu, zeee! Škleb Co???
« Poslední změna: Březen 11, 2015, 11:10:51 am od jahoda2010 » Zaznamenáno
SpeCZialized



Karma: -27
Příspěvků: 328



« Odpověď #52 : Březen 11, 2015, 10:16:18 am »

Jahodo myslet si muzes co chces, muzes to hazet na smulu a zase ukazovat prstikem na ostatni jak nechteji dat praci starsimu cloveku. Ale kazdy by mel zacit sam u sebe, hlavni otazka. Mam co nabidnout? Proc by me meli zamestnat? Jsem v mem remesle/oboru opravdu dobry?

Vim, ze pravda bude bolet ale duvod proc zamestnavatele neberou starsi lidi je vetsinou v tom, ze nic uzitecneho neumi. Tezko se adaptuji na zmeny (coz ceka nas vsechny) a nemaji ochotu se ucit. Nebudeme si nic nalhavat, vyrostli v drivejsim rezimu, kde se preciznost a poctivost uplne nenosily. Cest vyjimkam...

Nicmene technicke a odborne profese maji uplne jiny trend, tam se ty zkusenosti uplatni. A lide pokud jsou dobri dostanou praci vzdy... Delam v tom uz nejakej patek a znam spousty galantnich panu v duchodu co stale pracuji a plati za obrovske kapacity.

Priposranost o ktere pisi je myslena spise jako hazeni odpovednosti na jine a pohodlnosti.
Schovam se za to, ze musim zivit syna a tak radeji vezmu pohodlne dosazitelnou, spatne placenou a memu vzdelani neodpovidajici praci. A kdyz se nekdo zepta proc to delam, mam preci vymluvu - musim zivit synka, platit byt a ja nevim co jeste.

Stejny je to s vetsinou lidi kteri sem jdou, zn. HLEDAM PRACI - jakoukoliv. Drtiva vetsina z nich se spokoji s pohodlnym zivotem a prestanou se zaobirat tim, ze by mohli v zivote delat neco co je bavi a nejak se vyvijet...
Je to horska draha a jak do ni jednou skoci, blbe se vystupuje.

Pro nanuka:
Tahle diskuze se jako vzdy strhne na osobni osocovani a urazlivost Jahudky cervene - ktera ma jen spatne zkusenosti a lide ji ublizuji.

Jestli si rovnej chlap, umis pracovat a bavi te motorky nebo technika. Tak se prece tvoje ja nespokoji s peci o stare lidi (jiste zasluzna cinnost). Ten pocit kdy das dohromady rozebranej motor, sestelujes ho a on pak bezi jako hodinky ti to nenehradi.

Kdo nechce, hleda vymluvy.. Kdo chce, hleda zpusoby!
Zaznamenáno
Diddi1
Host
« Odpověď #53 : Březen 11, 2015, 10:27:46 am »

Na Arge (Jobbörse) opet aktualne hafo nabidek na pozici Zweiradmechaniker v celem Nemecku. Nevim, jestli se to tu zobrazi.

http://jobboerse.arbeitsagentur.de/vamJB/stellenangeboteFinden.html?execution=e1s1&d_6827794_p=1

Tak se to zobrazilo, ale asi to za cas zmizi, tak to chce zadat znovu.
« Poslední změna: Březen 11, 2015, 10:29:14 am od Diddi1 » Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #54 : Březen 11, 2015, 10:34:17 am »



Kdo nechce, hleda vymluvy.. Kdo chce, hleda zpusoby!


plny suhlas!!!
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #55 : Březen 11, 2015, 10:40:47 am »

Jahodo myslet si muzes co chces, muzes to hazet na smulu a zase ukazovat prstikem na ostatni jak nechteji dat praci starsimu cloveku. Ale kazdy by mel zacit sam u sebe, hlavni otazka. Mam co nabidnout? Proc by me meli zamestnat? Jsem v mem remesle/oboru opravdu dobry?

Priposranost o ktere pisi je myslena spise jako hazeni odpovednosti na jine a pohodlnosti.
Schovam se za to, ze musim zivit syna a tak radeji vezmu pohodlne dosazitelnou, spatne placenou a memu vzdelani neodpovidajici praci. A kdyz se nekdo zepta proc to delam, mam preci vymluvu - musim zivit synka, platit byt a ja nevim co jeste.

ehm, takze radsej ma dopustit, aby syn chodil v otrhaných handrách, nemal nic, po com tuzi, lebo jeho otec ma svoju hrdost a radsej ostane nezamestnaný ako brat prácu POD svoju uroven?!!!!!
« Poslední změna: Březen 11, 2015, 10:54:35 am od jahoda2010 » Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #56 : Březen 11, 2015, 10:44:10 am »

jahoda - moj nazor - kludne moze brat pracu aj v inom odbore, hlavne aby pracoval. myslim, ze tu ho chceli ludia len v tom podporit, ze aj v jeho odbore (opravovanie motoriek) by sa iste dala najst praca.
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #57 : Březen 11, 2015, 10:49:57 am »

jahoda - moj nazor - kludne moze brat pracu aj v inom odbore, hlavne aby pracoval. myslim, ze tu ho chceli ludia len v tom podporit, ze aj v jeho odbore (opravovanie motoriek) by sa iste dala najst praca.

Vsak proti TOMU ani NIC nemam, nech ho len podporia .. reagovala som len na tu "priposranost a schovávanie za syna", na NIC INE
« Poslední změna: Březen 11, 2015, 10:59:48 am od jahoda2010 » Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #58 : Březen 11, 2015, 10:51:27 am »

jahoda - moj nazor - kludne moze brat pracu aj v inom odbore, hlavne aby pracoval. myslim, ze tu ho chceli ludia len v tom podporit, ze aj v jeho odbore (opravovanie motoriek) by sa iste dala najst praca.

a dodam ze co si oni myslia a aka je naozaj realita, su dva rozdielne svety!!!
Zaznamenáno
SpeCZialized



Karma: -27
Příspěvků: 328



« Odpověď #59 : Březen 11, 2015, 11:05:00 am »

Jahodo co ty vlastne delas, cim se zivis? Hm?
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 12   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Pracevnemecku.de © 2013
Vše o práci v Německu. Inzerce práce zadarmo. Nabídky a poptávky práce česky nebo taky Německy. Odkazy na pracovní úřady, pracovní agentury a spousta dalších zajímavých informací. Česká a slovenká komunita v Německu.

Odkazy | englisch lernen | serbisch lernen | kroatisch lernen | finnisch lernen | deutsch lernen | tschechisch lernen | polnisch lernen | russisch lernen | französisch lernen | schwedisch lernen | ungarisch lernen | türkisch lernen | dänisch lernen | amerikanisches englisch lernen | portugiesisch lernen | niederländisch lernen | italienisch lernen | spanisch lernen |