Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 12   Dolů
 
Autor Téma: Hľadám si prácu na juhu Mníchova resp. v jeho blízkosti.  (Přečteno 904169 krát)
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #30 : Březen 10, 2015, 10:21:18 pm »

Nanuk:  spatny lidi sou na celem svete, nedelej si iluze, ze to tady bude ruzove.

To riziko ze te vyuzijou tady je, na druhou stranu kdo se boji nesmi do lesa...
A sahni si sam do svedomi jestli to za to nestoji, delat tyden motorky s tim ze si te nechaji na praci.
Nebo utirat zadky starejm dedkum a bejt nestastnej sam ze sebe.

Nechapu tuhle priposranost, co tady lidi provozujou. Hledam praci, jakoukoliv, hlavne abych mel 8euro na hodinu a pak rad ohnu hrbet. Nebudu se dal vyvijet a nepotrebuju aby me brali jako schopneho cloveka. Hlavne ze sem v DE a muzu nadavat na svou rodnou zemi.
To ze tady delaji cvicene opice za par kacek uz je jim jedno...

neviem kolko mas rokov a ani sa nepytam
ale je FAKT, ze ludia po 50 majú vseobecne omnoho nizsie sance, tak v Nemecku ako na Slovensku, pretoze proste zamestnavatel je tak blbý, ze si myslí, ze starý clovek = neschopný

ono nie je priposranost chciet mat pracu namiesto toho robit na socialnej podpore!!!
je super, ze ho povzbudzujes k tomu, aby sa zamestnal v niecom, co ho bavi a co je mu ako chlapovi zrejme blizsie ako opatrovanie ludi

Na druhej strane ale, ako sam pisal, musi zivit syna ... a takisto mysliet aj na svoj dochodok ... takze, ak urobi vsetko preto, aby dostal "pracu snov" a aj tak ho nezoberu, nevidim nic zle na tom, robit aj nieco ine a nevidim v tom "priposranost"
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #31 : Březen 10, 2015, 10:41:06 pm »

"pretoze proste zamestnavatel je tak blbý, ze si myslí, ze starý clovek = neschopný"

hm tym by som si nebol isty, ze tak rozmysla KAZDY zamestnavatel, ani tym, ze tak mysli vacsina

ak ma zamestnavatel na vyber, tak nie je nic divneho, ze si vyberie skor mladeho - existovat moze na to vela dovodov, ja kebyze zamestnavam, tak si tiez - ak by som mal viacero kandidatov na danu poziciu a vsetci by priblizne rovnako vyhovovali - vyberiem mladsieho.
argumentov by bolo vela, vymenujem len zopar
1. mladsi moze byt lacnejsi, ak mu mam platit podla tabuliek, kde plat stupa s vekom
2. mladsi sa lahsie a rychlejsie uci (vlastna skusenost, aj ked este nemam 50 ;-)
3. mladsi je statisticky menej chorlavejsi, ak ochorie, rychlejsie sa uzdravi atd.

atd. atd. kopa dalsich argumentov by bola pre mladsieho, pre starsieho by hovorili asi len skusenosti, ale tie nemusia byt v kazdom povolani potrebne

okrem toho pracuju a do prace su prijimani AJ ludia cez 50, takze sa neda povedat VSEOBECNE, ze vsetci zamestnavatelia ich nechcu

a este raz - to ze chcu zamestnavatelia mladych nepovazujem za ich BLBOST
« Poslední změna: Březen 10, 2015, 10:42:50 pm od rudo » Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #32 : Březen 10, 2015, 10:52:30 pm »

rudo, tak tým si bud istý, ja som sa este s výnimkou nestretla (hoci, kedze pozadovaný vek este nemám, sa to mne osobne nestalo, ale viem od iných, ktorých sa to týka)
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #33 : Březen 10, 2015, 10:57:13 pm »

jahoda - no je mozne ze TY si sa este s vynimkou nestretla, ale pravdou je aj, ze aj vela ludi NAD 50 rokov si najde pracu a su prijati do zamestnania, s tym som sa uz stretol casto krat ;-)

a preco by som mal ako "blbeho" oznacit cloveka, ktory chce aby mu firma prosperovala a berie preto mladsich, dravejsich, zdravsich?
Ty kebyze mas firmu tak beries starsich len preto, aby si mala dobry pocit ze si zobrala starsich a nebola oznacena za "blbu" ? ;-)
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #34 : Březen 10, 2015, 11:00:11 pm »

"pretoze proste zamestnavatel je tak blbý, ze si myslí, ze starý clovek = neschopný"

hm tym by som si nebol isty, ze tak rozmysla KAZDY zamestnavatel, ani tym, ze tak mysli vacsina

ak ma zamestnavatel na vyber, tak nie je nic divneho, ze si vyberie skor mladeho - existovat moze na to vela dovodov, ja kebyze zamestnavam, tak si tiez - ak by som mal viacero kandidatov na danu poziciu a vsetci by priblizne rovnako vyhovovali - vyberiem mladsieho.
argumentov by bolo vela, vymenujem len zopar
1. mladsi moze byt lacnejsi, ak mu mam platit podla tabuliek, kde plat stupa s vekom
2. mladsi sa lahsie a rychlejsie uci (vlastna skusenost, aj ked este nemam 50 ;-)
3. mladsi je statisticky menej chorlavejsi, ak ochorie, rychlejsie sa uzdravi atd.

atd. atd. kopa dalsich argumentov by bola pre mladsieho, pre starsieho by hovorili asi len skusenosti, ale tie nemusia byt v kazdom povolani potrebne

okrem toho pracuju a do prace su prijimani AJ ludia cez 50, takze sa neda povedat VSEOBECNE, ze vsetci zamestnavatelia ich nechcu

a este raz - to ze chcu zamestnavatelia mladych nepovazujem za ich BLBOST

rudo, k tomu argumentu, že zamestnavatel nepovazuje starsi vek za prekazku, som sa uz vyjadrila

teraz k zvysku: kedze som sama sedela v podniku, ktoreho som spoluvlastnikom, domnievam sa, ze tiez mozem k tomu nieco povedat

1. mladí ludia takmer bez výnimky chcú len rýchlo zarobit, nemajú ziadny pocit zodpovednosti, proste len si svoje "odrobit"  a  a vela zarobit ... clovek ich krvopotne zaucí a oni potom zdrhnu za lepsou prilezitostou (lepsou = lepsie platenou)

2. u starého cloveka ti nehrozí, ze ho zaucís a potom ti zdrhne, takisto sa bude snazit viac ako mladý, lebo uz vie, ze inu pracu zozenie tazko

3. a že starý človek sa učí horšie ako mladý?
no čo sa týka len čisto telesného stavu, asi na tom pravdy bude, aj ked poznám dost výnimiek, starsích ludí, co sú stále dusevne culí a bystrí
ALE: schopnost a vôla učiť sa nové nezavisia LEN od telesného stavu, ale aj od chuti, vôle a istej zodvednosti k práci ... a v tom má u už vyššie zmieňovaných dôvodov starší človek vyššiu motiváciu ako mladý
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #35 : Březen 10, 2015, 11:07:29 pm »

napr. tu
http://www.faz.net/aktuell/wirtschaft/robuster-arbeitsmarkt-aeltere-arbeitskraefte-sind-so-gefragt-wie-nie-12135324.html

pisu okrem ineho citat:
"Ältere Arbeitskräfte sind so gefragt wie nie

Die Zahl der Arbeitnehmer in der Gruppe „60plus“ ist binnen Jahresfrist um mehr als 12 Prozent gestiegen."

"„Die Entwicklung belegt eindrucksvoll, dass Ältere als Fachkräfte in den Unternehmen gefragt sind wie nie zuvor“, kommentierte die Bundesvereinigung der Deutschen Arbeitgeberverbände (BDA) die Daten"

takze starsi zamestnanci su ziadani ... iste, nebude to v kazdom jobe rovnake ...

viem aj konkretny priklad - napriklad u manzelky na klinike teraz prijali noveho lekara, ma 58 rokov ...
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #36 : Březen 10, 2015, 11:12:16 pm »

"schopnost a vôla učiť sa nové nezavisia LEN od telesného stavu, ale aj od chuti, vôle a istej zodvednosti k práci ... a v tom má u už vyššie zmieňovaných dôvodov starší človek vyššiu motiváciu ako mladý"

hm asi aj zalezi o ucenie coho ide ;-)
mne sa napriklad spoluziacky zo ZS a zname co maju tak okolo 45 r. strasne stazuju, ze chcu chodit opatrovat ale tu nemcinu sa ani za boha nemozu naucit, ze im to do tej hlavy nejde tak, ako ked mali 20 ;-)

ale ked mali 20 tak vtedy zase mysleli na chalanov, na zabavu atd. ;-)
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #37 : Březen 10, 2015, 11:18:21 pm »

"schopnost a vôla učiť sa nové nezavisia LEN od telesného stavu, ale aj od chuti, vôle a istej zodvednosti k práci ... a v tom má u už vyššie zmieňovaných dôvodov starší človek vyššiu motiváciu ako mladý"

hm asi aj zalezi o ucenie coho ide ;-)
mne sa napriklad spoluziacky zo ZS a zname co maju tak okolo 45 r. strasne stazuju, ze chcu chodit opatrovat ale tu nemcinu sa ani za boha nemozu naucit, ze im to do tej hlavy nejde tak, ako ked mali 20 ;-)

ale ked mali 20 tak vtedy zase mysleli na chalanov, na zabavu atd. ;-)

ach jaaaj! Škleb Škleb

ako radsej sa k tomu nevyjadrim, lebo tvoje spoluziacky zrejme patria k typu ludi, co radi rozpravaju o svojich planoch, ale stutek utek ... keby naozaj CHCELI, tak sa naucia aspon zaklady nemciny, az tak tazka zasa nie je
« Poslední změna: Březen 10, 2015, 11:19:28 pm od jahoda2010 » Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #38 : Březen 10, 2015, 11:20:11 pm »

napr. tu
http://www.faz.net/aktuell/wirtschaft/robuster-arbeitsmarkt-aeltere-arbeitskraefte-sind-so-gefragt-wie-nie-12135324.html

pisu okrem ineho citat:
"Ältere Arbeitskräfte sind so gefragt wie nie

Die Zahl der Arbeitnehmer in der Gruppe „60plus“ ist binnen Jahresfrist um mehr als 12 Prozent gestiegen."

"„Die Entwicklung belegt eindrucksvoll, dass Ältere als Fachkräfte in den Unternehmen gefragt sind wie nie zuvor“, kommentierte die Bundesvereinigung der Deutschen Arbeitgeberverbände (BDA) die Daten"

takze starsi zamestnanci su ziadani ... iste, nebude to v kazdom jobe rovnake ...

viem aj konkretny priklad - napriklad u manzelky na klinike teraz prijali noveho lekara, ma 58 rokov ...

mozno u nejakých povolaní, najma, kde je nedostatok, to naozaj platí ... u zvysku podla mna v drvivej vacsine platí to, co som písala
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #39 : Březen 10, 2015, 11:20:29 pm »

jahoda - ved to, to ... a teraz si predstav, ze mas firmu, kde potrebujes vysokokvalifikovanych zamestnancov, co sa musia stale ucit nove veci ...

P.S.: toto bola reakcia k prispevku "ach jaaaaj"
« Poslední změna: Březen 10, 2015, 11:21:35 pm od rudo » Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #40 : Březen 10, 2015, 11:28:15 pm »

jahoda - myslim ze hovorime o roznych "skupinach" zamestnancov, co hladaju pracu.
ked si zoberies "kvalifikovane" povolania (a tych je tiez vela, urcite su to miliony zamestnancov ;-) tak ja nepoznam po 50ke ludi ako ucitel, lekar, uradnik, vedecky pracovnik, informatik, inzinier v nejakom technickom odbore atd. ktory by sa tu v D mali problem zamestnat, ak nelipnu len na urcitom druhu prace alebo ak chcu ostat len v urcitom meste

napriklad v niektorych spolkovych krajinach hladaju vela ucitelov, takze tam vek nebude vobec hrat rolu, ide o to, aby splnal kvalifikacne predpoklady


zase chapem, ked niekto hlada sofera v zasobovani, ktoremu musi prejst denne rukami mozno aj stovky kil nakladu, tak ze si zoberie skor 30dnika ako 55 rocneho, kde je velka prevdepodobnost ze bude mat zdravotne problemy pri takej makacke
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #41 : Březen 10, 2015, 11:33:54 pm »

jahoda - myslim ze hovorime o roznych "skupinach" zamestnancov, co hladaju pracu.
ked si zoberies "kvalifikovane" povolania (a tych je tiez vela, urcite su to miliony zamestnancov ;-) tak ja nepoznam po 50ke ludi ako ucitel, lekar, uradnik, vedecky pracovnik, informatik, inzinier v nejakom technickom odbore atd. ktory by sa tu v D mali problem zamestnat, ak nelipnu len na urcitom druhu prace alebo ak chcu ostat len v urcitom meste

napriklad v niektorych spolkovych krajinach hladaju vela ucitelov, takze tam vek nebude vobec hrat rolu, ide o to, aby splnal kvalifikacne predpoklady


zase chapem, ked niekto hlada sofera v zasobovani, ktoremu musi prejst denne rukami mozno aj stovky kil nakladu, tak ze si zoberie skor 30dnika ako 55 rocneho, kde je velka prevdepodobnost ze bude mat zdravotne problemy pri takej makacke
rudo, ja som poznala aj cloveka z branze, kde je udajny nedostatok a teda by ako clovek nad 50 nemal mat problem sa zamestnat a aj tak problemy mal a dost velke

ale ok, mozno je pravda niekde uprostred medzi tvojim a mojim tvrdenim ... napokon, na tom az tak nezalezi, v podstate som len chcela spezialicedovi osvetlit, ze u nanuka moze byt problemom uz aj vek ...
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #42 : Březen 10, 2015, 11:37:54 pm »

jahoda - VYNIMKY su vzdy a vsade, teraz hovorim o trende

ty si VSEOBECNE obvinila zamestnavatelov ze su blbi, to sa mi nezda, ze by tolko blbcov bolo medzi nimi a tie ich firmy ci institucie by napriek tomu fungovali ...

iste vek moze byt problem, preto sa treba vcas pripravit na vek, ked to uz nebude jedoduche - vzdelanim, praxou, typom zamestnania atd.

ak som dobre cital hore tak nanuk pisal, ze on po revolucii "na nieco cakal"

to je zakladna chyba, to nebolo nikdy v historii ze ludom stacilo "na nieco cakat" aj nasi stari otcovia sa svojej roli museli obracat az do smrti
to len socializmus ludom nahovoril, ze im staci pasivne cakat a stat sa o vsetko postara, potom to aj tak dopadlo, ze sa nepostaral

Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #43 : Březen 10, 2015, 11:50:33 pm »

jahoda - ved to, to ... a teraz si predstav, ze mas firmu, kde potrebujes vysokokvalifikovanych zamestnancov, co sa musia stale ucit nove veci ...

P.S.: toto bola reakcia k prispevku "ach jaaaaj"

ehm, ja len pisem, co som zazila a zobrala by som ludi co su nielen KVALIFIKOVANI, ale maju aj isty, pozitivny pristup k praci ... vek by u toho uz nehral az taku rolu
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #44 : Březen 10, 2015, 11:54:35 pm »

jahoda - ved iste, ja zase pisem co som zazil a co vidim okolo seba ja, tu v nasom kraji napriklad firmy stale hladaju a vek vobec nehra rolu, ale kvalifikacia (vacsinou strojarenske firmy, vyroba "naradia" pre dalsie strojarenske firmy, ktore tym naradim vyrabaju dielce, elektrotechnika aj pre automobilovy priemysel atd.)
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 12   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Pracevnemecku.de © 2013
Vše o práci v Německu. Inzerce práce zadarmo. Nabídky a poptávky práce česky nebo taky Německy. Odkazy na pracovní úřady, pracovní agentury a spousta dalších zajímavých informací. Česká a slovenká komunita v Německu.

Odkazy | englisch lernen | serbisch lernen | kroatisch lernen | finnisch lernen | deutsch lernen | tschechisch lernen | polnisch lernen | russisch lernen | französisch lernen | schwedisch lernen | ungarisch lernen | türkisch lernen | dänisch lernen | amerikanisches englisch lernen | portugiesisch lernen | niederländisch lernen | italienisch lernen | spanisch lernen |