Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2 3   Dolů
 
Autor Téma: Podpora v nezaměstnanosti  (Přečteno 168593 krát)
nermin



Karma: -1
Příspěvků: 13


« : Březen 24, 2014, 10:12:00 pm »

Dobrý den,

chtěl bych se prosím zeptat, jak to funguje, pokud bych jsem se přihlásil na pracovní úřad v Německu, již pět let pracuji stabilně v ČR ale v létě bych chtěl zkusit pracovat v Mnichově, pokud se přihlásím na zdejší pracovní úřad jako cizinec, mám nárok na nějaké dávky? Případně jak to běží......... Předem všem děkuji za odpověď
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1 : Březen 25, 2014, 07:35:01 am »

Kdeze si v Nemecku neodpracoval ani 1 hodinu nemas narok na nic z uradu prace..ak chces mat narok na nieco z uradu prace musis aspon 12mes oficialne v Nemecku odpracovat a odvadzat dane.
Zaznamenáno
nermin



Karma: -1
Příspěvků: 13


« Odpověď #2 : Březen 25, 2014, 10:27:55 pm »

Dobrý den,

děkuji za info Úsměv
Zaznamenáno
Brembis



Karma: 0
Příspěvků: 6


« Odpověď #3 : Duben 02, 2014, 03:32:28 pm »

Já mám aktuálně trošku jiné informace. Zatím ještě nemám vše vyřízené, ale od Zeitarbeitsagentury jsem po šesti týdnech (má první prac. zkušenost v Německu) dostal výpověď. Zašel jsem tedy na pracák jen abych se zeptal, zda se tam musim hlásit, nebo co si jako nezaměstnaný musim oběhat.
Tam mi řekli, že pokud jsem byl jakkoli dlouho v německu zaměstnán, i kdyby jeden den, tak jestliže jsem předtím v ČR pracoval, nebo podnikal, tedy odváděl v ČR daně, mám nárok na podporu v nezaměstnanosti v německu. Podmínky: hlášený pobyt v Německu, za posledních 24 měsíců odpracováno alespoň 12 měsíců.
V ČR je pak nutno zažádat na pracáku o formulář PD U1 - tedy potvrzení o placení daní. O to jsem si byl zažádat dnes, dodání bohužel až za dva týdny vzhledem k tomu že sídlo podnikání v ČR jsem měl v jiném městě, než hlášené bydliště. Čili v běžných případech to jde možná rychleji. A zde mi také řekli, že podpora je počítáná na základě posledního platu v německu
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #4 : Duben 02, 2014, 05:09:17 pm »

Musis mat pobyt v Nemecku cize adresu ze byvas v Nemecku a za posledne 2r odpracovanych 12mes ...do uvahy zoberu aj pracu v Cechach,ale najdolezitejsie je mat v Nemecku pobyt a byvanie...
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #5 : Duben 03, 2014, 01:08:47 pm »

no, davno som tu nebol, ale vidim, ze to tu mate premakane ohladom podmienok ako vytiahnut z Nemecka nejake prachy ;-) ale - nebolo by lepsie, tolku energiu venovat napriklad vzdelavaniu sa, potom by sa praca uz predsa urcite nasla, ci o to ani tak nejde, ze najst pracu ? ;-)
Zaznamenáno
OFFENBACH
Ahoj



Karma: -5
Příspěvků: 7



« Odpověď #6 : Duben 03, 2014, 08:25:03 pm »

MÁŠ PRAVDU... V POSLEDNÍ DOBĚ SE NESTÍHÁM DIVIT, KOLIK LIDÍ JE VYCH......:-)  JE TO OSTUDA
Zaznamenáno

Alda
Brembis



Karma: 0
Příspěvků: 6


« Odpověď #7 : Duben 04, 2014, 09:45:23 am »

Ano, také jsem proti zneužívání dávek, ale například můj případ. Abych si mohl splnit sen o žití v Německu, protože se mi ten bordel v ulicích ČR (myšleno doslova) už hnusí, zadlužil jsem se úvěrama ve stovkách tisíc, abych měl na jazykovku a pobyt v zahraničí, jelikož talentem na jazyky zrovna neoplývám. Když pak konečně seženu práci a agentura mi vypoví smlovu v úterý s tim, že v pátek končim. A abych se nedostal do průseru kvůli neplacení něčeho, o čem ani nevim, že si jako nezaměstnaný musim platit, tak se jdu poptat na pracák co je třeba udělat. A tam mi daj rovnou podepsat papíry. Mám jim s díky říct, ne děkuji já jdu smrdět pod most, než si něco najdu? To ty nabízené peníze skutečně raději přijmu, abych měl čas si něco zodovědně najít a nenaletět na první nabídku, kdy si se mnou nějaká agentura opět vytře zadek jen protože mají zrovna chvilkovej nával práce? O to kvalifikovanější práci si najdu a o to víc vrátim do systému. Samozřejmě je případ od případu...
Zaznamenáno
tajnyctitel



Karma: 15
Příspěvků: 71


« Odpověď #8 : Duben 04, 2014, 12:03:56 pm »

Přesně souhlasím s posledním názorem. Taky se chystám odejít natrvalo z čr, ale s jedním rozdílem, že já si na to nepůjčuji, ale mám do začátku dostatečnou hotovost abych to utáhl sám. Ale samozřejmě se půjdu registrovat na úřad práce a požádám o příspěvěk na bydlení, integrační kurz apod. Zdůrazňuju, že nejedu do německa pobírat sociální dávky, ale když mi někdo řekne, že mi zaplatí bydlení třeba po dobu 6měsíců, tak nejsem padlý na hlavu abych řekl ne. Tady už asi někteří zapoměli na to jak byl ten začátek těžký.... Podotýkám, že nejsem příživník, ale využiju všeho co mi německo nabídne a já se budu moct co nejdříve začlenit do práce........
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #9 : Duben 04, 2014, 02:00:59 pm »

Chlapi vam to docela pali...ja na kurzoch nemciny som v Mnichove cez urad prace ci socialny urad stretol vsetky narodnosti sveta...Tibet,Madarsko,Polsko Turecko,len ziadneho cecha a slovaka....ak bude szit v Nemecku zaplatis tak velke peniaze na danach odvodoch,ze nemas dovod si robit vycitku svedomia a kludne si po roku poziadaj k budes bez prace o integracny kurz nemciny na 6mes...aspon 2 krat po 6mes ak budes chodit na nemcinu 30hod do tyzdna uvidis pokroky...nemcina je ti potrebna...a tie reci otom co slovaci cesi vypravaju,ze prizivnici to nepocuvaj...ti si zavidia aj chorobu asi...cest vynimkam....ZADLZIS sa len preto,ze co povedia krajania.....
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #10 : Duben 04, 2014, 02:03:28 pm »

http://www.bamf.de/DE/Willkommen/DeutschLernen/Integrationskurse/integrationskurse-node.html
Zaznamenáno
tajnyctitel



Karma: 15
Příspěvků: 71


« Odpověď #11 : Duben 04, 2014, 02:09:54 pm »

O žadnem vyuzivani tady nemuze byt rec. Proste chceme v D zit, pracovat a ucit se jazyk. Nic vic, nic min....
Zaznamenáno
lalilala



Karma: -83
Příspěvků: 120


« Odpověď #12 : Duben 05, 2014, 08:17:15 am »

Dobrý den,

chtěl bych se prosím zeptat, jak to funguje, pokud bych jsem se přihlásil na pracovní úřad v Německu, již pět let pracuji stabilně v ČR ale v létě bych chtěl zkusit pracovat v Mnichově, pokud se přihlásím na zdejší pracovní úřad jako cizinec, mám nárok na nějaké dávky? Případně jak to běží......... Předem všem děkuji za odpověď

To je vtip?
Zaznamenáno
lalilala



Karma: -83
Příspěvků: 120


« Odpověď #13 : Duben 05, 2014, 08:19:32 am »

Já mám aktuálně trošku jiné informace. Zatím ještě nemám vše vyřízené, ale od Zeitarbeitsagentury jsem po šesti týdnech (má první prac. zkušenost v Německu) dostal výpověď. Zašel jsem tedy na pracák jen abych se zeptal, zda se tam musim hlásit, nebo co si jako nezaměstnaný musim oběhat.
Tam mi řekli, že pokud jsem byl jakkoli dlouho v německu zaměstnán, i kdyby jeden den, tak jestliže jsem předtím v ČR pracoval, nebo podnikal, tedy odváděl v ČR daně, mám nárok na podporu v nezaměstnanosti v německu. Podmínky: hlášený pobyt v Německu, za posledních 24 měsíců odpracováno alespoň 12 měsíců.
V ČR je pak nutno zažádat na pracáku o formulář PD U1 - tedy potvrzení o placení daní. O to jsem si byl zažádat dnes, dodání bohužel až za dva týdny vzhledem k tomu že sídlo podnikání v ČR jsem měl v jiném městě, než hlášené bydliště. Čili v běžných případech to jde možná rychleji. A zde mi také řekli, že podpora je počítáná na základě posledního platu v německu

Tak já když jsem byl ještě v D krátce a přišel jsem o práci, ptali se mě, zda jsem podnikal nebo byl v ČR zaměstnaný, když jsem řekl, že jsem podnikal, řekli mi, že to můžu zkusit si zažádat, ale na 99 procent nic nedostanu
Zaznamenáno
lalilala



Karma: -83
Příspěvků: 120


« Odpověď #14 : Duben 05, 2014, 08:20:50 am »

MÁŠ PRAVDU... V POSLEDNÍ DOBĚ SE NESTÍHÁM DIVIT, KOLIK LIDÍ JE VYCH......:-)  JE TO OSTUDA

jestli to spíš nebude tím, že situace na pracovním trhu se zhoršuje i v D
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Pracevnemecku.de © 2013
Vše o práci v Německu. Inzerce práce zadarmo. Nabídky a poptávky práce česky nebo taky Německy. Odkazy na pracovní úřady, pracovní agentury a spousta dalších zajímavých informací. Česká a slovenká komunita v Německu.

Odkazy | englisch lernen | serbisch lernen | kroatisch lernen | finnisch lernen | deutsch lernen | tschechisch lernen | polnisch lernen | russisch lernen | französisch lernen | schwedisch lernen | ungarisch lernen | türkisch lernen | dänisch lernen | amerikanisches englisch lernen | portugiesisch lernen | niederländisch lernen | italienisch lernen | spanisch lernen |