Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 [2] 3   Dolů
 
Autor Téma: Podpora v nezaměstnanosti  (Přečteno 168624 krát)
lalilala



Karma: -83
Příspěvků: 120


« Odpověď #15 : Duben 05, 2014, 08:23:00 am »

Přesně souhlasím s posledním názorem. Taky se chystám odejít natrvalo z čr, ale s jedním rozdílem, že já si na to nepůjčuji, ale mám do začátku dostatečnou hotovost abych to utáhl sám. Ale samozřejmě se půjdu registrovat na úřad práce a požádám o příspěvěk na bydlení, integrační kurz apod. Zdůrazňuju, že nejedu do německa pobírat sociální dávky, ale když mi někdo řekne, že mi zaplatí bydlení třeba po dobu 6měsíců, tak nejsem padlý na hlavu abych řekl ne. Tady už asi někteří zapoměli na to jak byl ten začátek těžký.... Podotýkám, že nejsem příživník, ale využiju všeho co mi německo nabídne a já se budu moct co nejdříve začlenit do práce........

 Co??? Co??? Smích Tak hodně štěstí  Smích Smích Taky jsem zažil jednoho takového naivního strojního inženýra, přišel do Mnichova, pronajal si pokoj v WG a pak zjistil, že to bylo jen jeho zbožné přání, že mu vše zaplatí, protože on je strojní inženýr a nic se nakonalo a po měsící se zklamaný vrátil domů, jen s utraceným jedním nájmem za byt.
« Poslední změna: Duben 05, 2014, 08:27:26 am od lalilala » Zaznamenáno
tajnyctitel



Karma: 15
Příspěvků: 71


« Odpověď #16 : Duben 05, 2014, 10:08:41 am »

Poslouchej ty hlavo dubová. My tady neřešíme co nám kdo zaplatí, ale úplně něco jiného. My tady chceme žít, učit se jazyk a pracovat. Nevím co tady plácáš o nějakém inženýrovi. Tohle je úplně mimo mísu. Tyhle žvásty si vykládej někde v hospodě tobě podobným a nemontuj se do diskuzí o kterých nemáš ani páru. Když neumíš napsat nic rozumného, tak raději drž zobák.
« Poslední změna: Duben 05, 2014, 12:19:03 pm od tajnyctitel » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #17 : Duben 05, 2014, 02:01:49 pm »

Tajny ctitel to bolo tvrde...
« Poslední změna: Duben 05, 2014, 02:18:34 pm od hary01 » Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #18 : Duben 05, 2014, 03:09:26 pm »

[zavináč]tajnyctitel - hm a ja som si myslel, ze v tejto teme sa prave to riesi ze co take zaplati nemecky stat podla moznosti bez roboty, aku podporu da, ci da prispevok na byvanie a tak ;-)

kedze uz vyse 20 rokov bez prestavky pracujem, musim sa aj ja pomaly poobzerat ci by sa nedalo nejake prachy trhnut, povedzme zo dva roky chodit na dovolenky a stat nech plati ;-)
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #19 : Duben 05, 2014, 03:37:35 pm »

Rudko ty si robis posmesky z chudoby...asi zarabas velmi vela a mas sa dobre....chce byt trosku pri zemi a mat viac pokory...
Zaznamenáno
tajnyctitel



Karma: 15
Příspěvků: 71


« Odpověď #20 : Duben 05, 2014, 04:39:20 pm »

Harry bylo, ale myslim, ze jsem napsal pravdu. Kdejaky cmoud co dorazi z afriky na voru dostane azyl a tady budou jen cesi vykrikovat jeden na druheho jak vsechno vyuzivame. Nikdo tohle neresi ani samotni nemci jen tady cesi a slovaci. Ono se to kazdemu vykrikuje, kdyz je tam uz 10let a ma sve jiste. Podle nekterych bych musel prijet do D na kole a bydlet nekolik let v kanale...
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #21 : Duben 05, 2014, 05:16:56 pm »

. Nikdo tohle neresi ani samotni nemci jen tady cesi a slovaci.

Bez se podivat do vychodniho Nemecka nebo do urcitych oblasti pohranici, jak "tohle nikdo neresi".

http://www.sueddeutsche.de/politik/rechtsextremismus-studie-jeder-dritte-ostdeutsche-ist-auslaenderfeindlich-1.1520771

Ostatne, tohle take o necem vypovida nebo se ti zda 48% tech kteri se vyjadrili proti cizincum v zemi malo?

http://www.dw.de/dw-umfrage-auch-deutsche-w%C3%BCrden-zuwanderung-begrenzen/a-17428845
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #22 : Duben 05, 2014, 05:19:51 pm »

Máš nárok 3 mesiace dostávať podporu, len si to musíš najprv vybaviť na tvojom úrade práce, oni ti dajú taký europsky formulár a ten ukážeš v Nemecku. Len prácu si musíš nájsť do 3 mesiacov tu.
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #23 : Duben 05, 2014, 05:23:44 pm »

ide myslim o to, ze v ramci EU sa da narok v nezamestnanovsti prehodiť
Podmienkou je, že musíš byt najprv nezamestnaný v tvojom štáte a hlásiť sa tam ako nezamestnany a splnat podporu davok v nezamestnanosti. Ked ti to uznaju, povies, ze si chces hladat pracu v inom state EU, a oni ti daju formular a zvysok, ako som pisala v prvom prispevku.
Dodam, ze podpora je vyplacana z tvojho statu, nie z Nemecka, takze  ziadnom pripade "neokrada" Nemecko, ani nic nezneuziva.
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #24 : Duben 05, 2014, 06:09:10 pm »

a ked som v Nemecku teraz ako sukromny podnikatel a poviem si ze teraz som nezamestnany tak tiez mam na nieco narok?
alebo - ked som slovensky obcan - mozem ist na SK a prihlasit sa ze som nezamestnany, ked som tam nikdy nepracoval? kolko mi tak daju? a na deti?
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #25 : Duben 05, 2014, 09:35:35 pm »

rudo, v Nemecku mas narok, len ked daju vypoved tebe, takze asi ziadny narok nemas
detske pridavky (ak myslis to) podla mna nesuvisia s platom, takze na SK by ti ich mohli dat
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #26 : Duben 05, 2014, 09:39:42 pm »

rudo, tipujem ale, ze tvoja otazka bola myslela skor ironicky ...

Dodam este pre zakladatela temy, nemusis pracovat v Nemecku vobec, staci, ak v Cechach splnas podmienky na vyplacanie podpory  nezamestnanosti (teda si nezamestnany v Cechach) ...
Zaznamenáno
lalilala



Karma: -83
Příspěvků: 120


« Odpověď #27 : Duben 10, 2014, 06:19:32 am »

Poslouchej ty hlavo dubová. My tady neřešíme co nám kdo zaplatí, ale úplně něco jiného. My tady chceme žít, učit se jazyk a pracovat. Nevím co tady plácáš o nějakém inženýrovi. Tohle je úplně mimo mísu. Tyhle žvásty si vykládej někde v hospodě tobě podobným a nemontuj se do diskuzí o kterých nemáš ani páru. Když neumíš napsat nic rozumného, tak raději drž zobák.

nevím co mi tady nadáváš, co tady řešíte? Pokud jsem dobře četl, pracák vám na uvítanou zaplatí kurz, ubytování atd. Tomu se fakt musím smát.
Zaznamenáno
lalilala



Karma: -83
Příspěvků: 120


« Odpověď #28 : Duben 10, 2014, 06:22:28 am »

Tajny ctitel to bolo tvrde...

je to jen hulvátek, který si myslí, že to zabalí v ČR a v Německu už ho budou vítat s nadšením, jen na něho už tu čekají
Zaznamenáno
lalilala



Karma: -83
Příspěvků: 120


« Odpověď #29 : Duben 10, 2014, 06:25:15 am »

Harry bylo, ale myslim, ze jsem napsal pravdu. Kdejaky cmoud co dorazi z afriky na voru dostane azyl a tady budou jen cesi vykrikovat jeden na druheho jak vsechno vyuzivame. Nikdo tohle neresi ani samotni nemci jen tady cesi a slovaci. Ono se to kazdemu vykrikuje, kdyz je tam uz 10let a ma sve jiste. Podle nekterych bych musel prijet do D na kole a bydlet nekolik let v kanale...

Ti co dostanou azyl, většinou politický jsou jiný level, ty žádný azyl nedostaneš, nakonec nikdo tě nenutí opouštět ČR, rozhodně na začátek musíš mít své peníze, německý stát ti těžko pomůže do začátku, musíš se postarat sám, žiješ v kapitalismu
« Poslední změna: Duben 10, 2014, 06:35:01 am od lalilala » Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Pracevnemecku.de © 2013
Vše o práci v Německu. Inzerce práce zadarmo. Nabídky a poptávky práce česky nebo taky Německy. Odkazy na pracovní úřady, pracovní agentury a spousta dalších zajímavých informací. Česká a slovenká komunita v Německu.

Odkazy | englisch lernen | serbisch lernen | kroatisch lernen | finnisch lernen | deutsch lernen | tschechisch lernen | polnisch lernen | russisch lernen | französisch lernen | schwedisch lernen | ungarisch lernen | türkisch lernen | dänisch lernen | amerikanisches englisch lernen | portugiesisch lernen | niederländisch lernen | italienisch lernen | spanisch lernen |