Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Dluh za pojištění?  (Přečteno 24567 krát)
Mely



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Únor 01, 2012, 09:31:26 pm »

Vroce 96 jsem pracovala jako AU- PAIR v Německu.
V té době jsem neuměla řeč a nevim jestli jsem v Německu byla pojištěná,nebo to platila rodina na dobu mého pobytu.
Dnes mám možnost zaměstnání v Německu,ale obávám se jak to bylo s pojištěním AU-PAIR ,jestli v Německu nemám nějaké dluhy na pojištění?Myslím si,že pojištění rodina za mě hradila,ale chtěla bych mít jistotu.Bohužel mi neumí nikdo poradit.Jsme v EU,vše je propojené a myslela jsem si že zjistit to nebude problém. Kontakt na Vás mi dala paní z české VZP.
Prosím poradte mi,kde bych to zjistila, kam se mám obrátit,kam zavolat,nebo kdo by mi pomohl? Agentura již neexistuje a rodiny se ptát nemůžu.
Děkuji Marcela
« Poslední změna: Únor 01, 2012, 09:41:29 pm od David » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Únor 01, 2012, 11:16:42 pm »

Zkus to pisemnym dotazem na AOK - podle spolkove zeme, kde jsi pracovala. Ti by meli mit prehled. Po telefonu ti ovsem asi nic nereknou, nejlepsi bude pisemny dotaz, nebo aspon fax.
Budou potrebovat jmeno, prijmeni, datum narozeni...nejlepe treba i jmeno agentury, pres kterou jsi pracovala, nebo aspon adresu rodiny - a samozrejme casove rozmezi.
Pokud z te doby mas jeste nejake identifikacni cislo (karticku pojisteni, prihlasku k socialnimu pojisteni...i kdyz to u Au-Pair mozna neni potreba), proste neco, podle ceho te blize urci a zaroven ziskaji trosku jistotu, ze jsi ta, za kterou se vydavas, meli by ti neco odpovedet.

Otazka je, proc "budit spici psy" ... mozna je lepsi prijet, prihlasit se a pracovat a KDYBY se nahodou ozvali, ve vsi slusnosti a pokore se omluvit, vysvetlit, ze Aupair, spatne jazykove znalosti a ze je ti lito a s nejvetsi pravdepodobnosti z toho nic nebude. Kvuli par kackam za pojisteni aupair se zdravotni pojistovna nepotrha...ta ma jine kuncofty, kteri za to vymahani spise stoji Úsměv
To znam z vlastni zkusenosti - jednou se ozvala AOK, ze jsem soukrome pojisten a vlastne uz nesmim a predchozi dva roky bych byval musel byt pojisten u nich ...nakonec jsme se neformalne domluvili, ze se u nich prihlasim a ten minuly dluh nebudou dal resit.
Nejaka domluva a budouci prijmy jsou jim patrne milejsi nez tahly spor.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Vladka-Z



Karma: 1
Příspěvků: 102



WWW
« Odpověď #2 : Únor 02, 2012, 07:09:26 pm »

Ahoj Marcelo,
a co jsi dělala po tom pobytu Aupair?Byla zase v ČR?
Já jsem také byla jako Aupair a nikdo se mě nikdy na žádné pojištění v další práci v Německu neptal. Prostě jsem prvnímu zaměstnavateli řekla, že jsem ještě nikdy v Německu zaměstnaná nebyla a to je také pravda, protože Aupair nemá se zaměstnáním vůbec nic společného a zdravotní pojištění je v tomto odvětví něco kolem 30-50€ měsíčně a s normálním něměckým zdravotním pojištěním, když jsi někde zaměstnaná- to opravdu nemá nic společného.
Pokud jsi jela přes agenturu, nejčastěji pojišťovali Aupairky u Asekuranz (Asecuranz?).
Být na Tvém místě, vůbec to nikde neříkám, ať Te zaměstnavatel nahlásí ke které pojišťovně chceš (státní x soukromá) a ostatní bych vůbec neřešila a "bubáky" zbytečně nevytahovala...
Důležité je jen to, aby jsi byla stále někde zdravotně pojištěná - ať v ČR nebo Německu - a  aby Ti dny přesně navazovaly na sebe. V případě, že totiž nejsi zdravotně pojištěná NIKDE - musíš to pak zpětně doplácet i s poměrně vysokými pokutami..
A jestli jsi třeba jako většina českých aupair platila dál české zdravotní pojištění přesto, že jsi byla jako aupair v Německu, neřešila bych to už vůbec! Úsměv Úsměv Úsměv
« Poslední změna: Únor 02, 2012, 07:16:06 pm od Vladka-Z » Zaznamenáno
Mely



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #3 : Únor 02, 2012, 09:39:53 pm »

Moc všem děkuji za odpovědi.Jsem ted klidnější,budeme se totiž do Německa stěhovat celá rodina a aby pak vše ztroskotalo ,by mě moc mrzelo.
Díky Marcela
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Pracevnemecku.de © 2013
Vše o práci v Německu. Inzerce práce zadarmo. Nabídky a poptávky práce česky nebo taky Německy. Odkazy na pracovní úřady, pracovní agentury a spousta dalších zajímavých informací. Česká a slovenká komunita v Německu.

Odkazy | englisch lernen | serbisch lernen | kroatisch lernen | finnisch lernen | deutsch lernen | tschechisch lernen | polnisch lernen | russisch lernen | französisch lernen | schwedisch lernen | ungarisch lernen | türkisch lernen | dänisch lernen | amerikanisches englisch lernen | portugiesisch lernen | niederländisch lernen | italienisch lernen | spanisch lernen |