Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Pojisteni u AOK  (Přečteno 45069 krát)
Miška



Karma: 0
Příspěvků: 28



« : Červenec 27, 2010, 05:52:51 pm »

zdravim vsechny chytre hlavy,
kdo me poradi jak resit pojisteni u AOK kdyz od 1.8. jsem nezamestnana, jak to tu chodi, ted jsem dostala neomezene pracovni povoleni ale praci jeste nemam da se to zpetne platit? diky za radu
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Červenec 28, 2010, 10:45:52 am »

Jako nezamestnana udes u AOK pojistena nejspis povinne a bez ptani - pojisti te tam pracak. Pokud teda jsi na (nemeckem) pracaku nahlasena jako nezamestnana a mas narok na podporu. U AOK se muzes prihlasit i sama, nemuzou te odmitnout. Pojistne budes paltit bud sama, nebo ten pracak (na to se opravdu nejlepe zeptat tam).

Jinak, jak myslis zpetne? Proc bys chtela platit pojisteni zpetne?

Kde jsi pojistena doted?
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #2 : Červenec 28, 2010, 12:00:39 pm »

Kdyz uz jsi nakousnul to ze te nemuzou odmitnout.
Je to pravda ze muzou odmitnout kdyz se chce nekdo prihlasit podruhe a ze pak to jde jen kdyz je treba nekdo na podpore? Znameho totiz podruhe odmitli pojistit. Ted nevim jestli to byla AOK nebo TK, ale kazdopadne statni pojistovna.
Zaznamenáno
yoyo



Karma: 0
Příspěvků: 10


« Odpověď #3 : Červenec 28, 2010, 12:08:57 pm »

Ja jsem u BKK Essanelle pojisteni zpetne platila. Mela jsem prechod ze stare do nove prace a mezitim vznikl prostor 6 tydnu, kdy jsem byla nezamestnana a platila pojisteni sama. Byla jsem uz u nic predtim pojistena, takze to nebylo vubec problematicke.
Zaznamenáno
PajuleJajule
Pajule



Karma: 6
Příspěvků: 68


ahojik vsem


« Odpověď #4 : Červenec 28, 2010, 10:37:16 pm »

Ja jsem pojistena u AOK a k 1.8.2010 jsem bez pojisteni a bez prace, ted je ta otazka rok jsem odracovala a mam neomezene prac.povoleni ...mam vubec narok na to aby me pracak platil pojisteni a popripadne podporu?
No zpetne jsem myslela tak ze ted na to proste nemam prostredky abych si zpalatila byt a pojisteni a tak....je nejaka moznost? diky Paja
Zaznamenáno
Milano



Karma: 7
Příspěvků: 60



« Odpověď #5 : Červenec 29, 2010, 10:27:56 am »

Ja jsem pojistena u AOK a k 1.8.2010 jsem bez pojisteni a bez prace, ted je ta otazka rok jsem odracovala a mam neomezene prac.povoleni ...mam vubec narok na to aby me pracak platil pojisteni a popripadne podporu?
No zpetne jsem myslela tak ze ted na to proste nemam prostredky abych si zpalatila byt a pojisteni a tak....je nejaka moznost? diky Paja


Pokud jsi 1 rok odpracovala, a mas neomezene prac.povoleni, tak mas take narok na podporu v nezamestnanosti a samozrejme byt pojistena socialne i zdravotne.Na nic necekej a dojdi si okamzite na Arbeitsamt a prihlas se jako nezamestnana, jinak zadny penize od uradu nedostanes a o podporu si musis zazadat, nevyplaci se automaticky! Dostanes fomulare, vyplnis, odevzdas v domluvenem terminu, cekas na rozhodnuti. Za pozdni hlaseni nezamestnanosti dostanes Sperrzeit na cast podpory. 
Tady je link na Arbeitsamt   http://www.arbeitsagentur.de/nn_25886/Navigation/zentral/Buerger/Arbeitslos/Arbeitslos-Nav.html , je tam vse popsano, precti si to a nebo i Merkblatt für Arbeitslose.
« Poslední změna: Červenec 29, 2010, 11:27:31 am od David » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #6 : Červenec 29, 2010, 02:26:38 pm »

Kdyz uz jsi nakousnul to ze te nemuzou odmitnout.
Je to pravda ze muzou odmitnout kdyz se chce nekdo prihlasit podruhe a ze pak to jde jen kdyz je treba nekdo na podpore? Znameho totiz podruhe odmitli pojistit. Ted nevim jestli to byla AOK nebo TK, ale kazdopadne statni pojistovna.

Mas na mysli pripad, kdy se clovek z Gesetzliche odhlasil a sel do soukrome a pak nasledne chtel zase gesetzlich?

To podle mne resi stat - kdo odejde z Ges. do privat, zpatky nemuze, musi spadnout do podminek, kdy soukrome pojisten byt nesmi (nezamestnany, moc maly prijem apod). Pak ho ale pojistovna neodmita o sve vuli, ale snad ho asni pojistit nesmi.

To je cast statniho natlaku, aby lidi gesetzl. kasy neopousteli (spolu s pravidly, stanovujicimi v podstate, ye bohaty se muze royhodnout a pojistit se levne soukrome a prumerne vydelavajici nema jinou moznost nez platit ca. dvojnasobek o gesetzl).
Zato ovsem u gesetzl., v duchu nejlepsich bolsevickych tradic, je "zdarma" pripojistena cela nevydelecna rodina. Za jeden prispevek je pak pojisteno X osob. To pak ma s temi gesetzl. kasami nejak vypadat...
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Pracevnemecku.de © 2013
Vše o práci v Německu. Inzerce práce zadarmo. Nabídky a poptávky práce česky nebo taky Německy. Odkazy na pracovní úřady, pracovní agentury a spousta dalších zajímavých informací. Česká a slovenká komunita v Německu.

Odkazy | englisch lernen | serbisch lernen | kroatisch lernen | finnisch lernen | deutsch lernen | tschechisch lernen | polnisch lernen | russisch lernen | französisch lernen | schwedisch lernen | ungarisch lernen | türkisch lernen | dänisch lernen | amerikanisches englisch lernen | portugiesisch lernen | niederländisch lernen | italienisch lernen | spanisch lernen |