Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Trvale bydliste  (Přečteno 32844 krát)
jminarik1982



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Duben 14, 2016, 08:53:40 am »

Ahoj. Chtel bych se zeptat, jak je to s trvalym bydlistem?
Kdyz jsem nastupoval do zamestnani v nemecku, chteli po me abych se zameldoval a tim ziskal steuerklasse 1, ze pokud bych nebyl zameldovany, mel bych steuerklasse 6.
Tudiz jsem se prihlasil k pobytu v nemecku, ziskal jsem papir kde je zaskrtnuto - einzigen Wohnung oder Hauptwohnung.
Stale mam ale v obcanskem prukaze, a i uvadim trvale bydliste v CR. Jak je to spravne? Mel bych mit zmenu OP?

Diky za odpovedi
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Duben 14, 2016, 09:08:58 am »

Úplně správně bys měl trvalé bydliště v ČR odhlásit a OP odevzdat. OP je totiž právě známkou trvalého bydliště. Bez trvalého bydliště v ČR si tam ovšem zaděláš na nejednu těžkost s poštou, bankami, úřady...takže já, a věřím, že mnozí jiní, volí cestu menšího odporu: trvalé bydliště v ČR pro ČR a v Německu pro Německo.

V Německu každopádně všude udávej to bydliště, kde jsi přihlášen tady - v opačném případě přijdou zase ony zmíněné komplikace.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
jminarik1982



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #2 : Duben 14, 2016, 09:19:32 am »

Dekuji za odpoved.

Takze mi doporucujes do danoveho priznani pro Nemecko napsat trvalou adresu v CR?    Škleb

Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #3 : Duben 14, 2016, 09:58:55 am »

jminarik1982: citat kleena "V Německu každopádně všude udávej to bydliště, kde jsi přihlášen tady"
Zaznamenáno
bjetka



Karma: 20
Příspěvků: 118


« Odpověď #4 : Duben 14, 2016, 11:27:50 am »

Pobyt v Nemecku neni pobyt pobyt trvaly. (na ten mas narok po peti letech, je to ale absolutne irelevatni!). Proste se nekde prihlas, a pokud pobyt v CR rusit nechces, tak ho nerus. To ze mas jako obcan CR trvale bydliste v CR principialne vubec nesouvisi s tim, ze se tu nahlasis k pobyt kvuli uctu v bance atd.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Pracevnemecku.de © 2013
Vše o práci v Německu. Inzerce práce zadarmo. Nabídky a poptávky práce česky nebo taky Německy. Odkazy na pracovní úřady, pracovní agentury a spousta dalších zajímavých informací. Česká a slovenká komunita v Německu.

Odkazy | englisch lernen | serbisch lernen | kroatisch lernen | finnisch lernen | deutsch lernen | tschechisch lernen | polnisch lernen | russisch lernen | französisch lernen | schwedisch lernen | ungarisch lernen | türkisch lernen | dänisch lernen | amerikanisches englisch lernen | portugiesisch lernen | niederländisch lernen | italienisch lernen | spanisch lernen |