Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: tehotenstvi u pendlera  (Přečteno 24990 krát)
Hanka85



Karma: -1
Příspěvků: 26


« : Březen 15, 2016, 03:16:40 pm »

Dobry den,
prosim Vas mam dotaz a zjistuji info.Jsem pendler,zijici v cechach,pojistena v Nemecku a s plnou peci v Cechach.Jsem tehotna a rozhoduji se, co je vyhodnejsi,jak pro me, tak budouci mimco,ohledne porodu-v Cechach nebo v Nemecku?Existuje v Nemecku neco jako porodne ci neco jineho, na co bych mela narok jako prvorodicka?Vim, ze v cechach materskou nedostanu,jelikoz nesplnuji odpracovane dny v Cechach.V nemecku jsem druhym rokem v praci.
Zaznamenáno
Alterego



Karma: -14
Příspěvků: 66


« Odpověď #1 : Březen 15, 2016, 07:35:30 pm »

Tak predne gratulace k radostne udalosti.
K dotazu samotnému - porodné pokud vím v DE není, mateřskou je možno čerpat 12 až 14 měsíců a činí 60% průměrné netto mzdy za poslední rok.
Jestli ovšem splnujes podmínky pro její výplatu nevím. Kde vidíš svoji budoucnost v DE nebo v CZ, resp. kde chceš aby dítě vyrustalo? Pendlovani s dítětem asi nebude fungovat.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #2 : Březen 16, 2016, 06:37:37 am »

Jen doplnim...
Můžeš rodit kde chceš ČR/DE, ale protože jsem zažil oboji u sve partnerky, doporučuji Německo. Kvůli všemu  Úsměv
A taky papírům. ..
Pokud máš v planu později v Německu pracovat dal.
Vyřízení čehokoliv je pak snazší.
Ale asi je to navázane na přihlášení k pobytu a bydlištěm v DE.
Pokud zůstaneš jak jsi asi Tě čeka totéž jako u vyřizování pracáku.
Papíry z obou stran a čekání na vše. .. pamatuji si ze jsi to tady psala.
Asi je dobře to propočítat i v ČR by Ti dávali z Německa mateřskou skrze českou sociálku z Německa ale je tam ten problém s papírováním a to az ve chvíli kdy mas rodný list, tedy po narození. ..

Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Pracevnemecku.de © 2013
Vše o práci v Německu. Inzerce práce zadarmo. Nabídky a poptávky práce česky nebo taky Německy. Odkazy na pracovní úřady, pracovní agentury a spousta dalších zajímavých informací. Česká a slovenká komunita v Německu.

Odkazy | englisch lernen | serbisch lernen | kroatisch lernen | finnisch lernen | deutsch lernen | tschechisch lernen | polnisch lernen | russisch lernen | französisch lernen | schwedisch lernen | ungarisch lernen | türkisch lernen | dänisch lernen | amerikanisches englisch lernen | portugiesisch lernen | niederländisch lernen | italienisch lernen | spanisch lernen |