Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Kindergeld - jak dlouho trvá vyřízení?  (Přečteno 109303 krát)
Jitus



Karma: 0
Příspěvků: 7


« : Únor 22, 2016, 11:51:39 am »

Ahoj,

mam dotaz....pokud nekdo zadal, tak za jak dloudo vam poslali Kindergeld? Zadala jsem si v Lednu 2015 a doted nic. Vim ze se to pak vyplaci zpetne, ale i tak jsem uz docela nesva, ze to tak dlouho trva. Pracuji a bydlim tady od 01/2015, dane a vse platim. Dcera chodi normalne do nemecke skolky.

Moc dekuji  Úsměv
« Poslední změna: Únor 22, 2016, 01:49:58 pm od David » Zaznamenáno
marzan



Karma: 3
Příspěvků: 94


« Odpověď #1 : Únor 22, 2016, 12:51:21 pm »

ja zadal v Tom case jako ty a 1. castka prisla do dvou tydnu...
ale pro tebe Ansprechpartner mozna bude jirike....
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #2 : Únor 22, 2016, 03:11:30 pm »

ak mas dceru prihlasenu na pobyt tu v Nemecku, tak je divne, ze to tak dlho trva, normalne to funguje tak ako pise "marzan"
treba sa ist poinformovat na miesto, kde si o Kindergeld ziadala, najlepsie osobne ...
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #3 : Únor 22, 2016, 07:23:43 pm »

ja zadal v Tom case jako ty a 1. castka prisla do dvou tydnu...
ale pro tebe Ansprechpartner mozna bude jirike....

Jirikovi dvě děti které se tady narodili bylo vse do měsíce vyřízení, druhe dvě narozené v ČR a studující v ČR  a v Německu  nepřihlášene trvají už 4roky 3,5mesice... Úsměv
To asi není ani jedno stejný případ Mrknutí
Zaznamenáno
Kuchtiklibor



Karma: -7
Příspěvků: 80



« Odpověď #4 : Únor 22, 2016, 08:50:29 pm »

My čekáme už 4 rok
Zaznamenáno
Jitus



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #5 : Únor 24, 2016, 12:42:18 pm »

My čekáme už 4 rok

Pekny teda  Šok
Zaznamenáno
Jitus



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #6 : Únor 24, 2016, 12:44:52 pm »

ak mas dceru prihlasenu na pobyt tu v Nemecku, tak je divne, ze to tak dlho trva, normalne to funguje tak ako pise "marzan"
treba sa ist poinformovat na miesto, kde si o Kindergeld ziadala, najlepsie osobne ...
Jo, jsme tu prihlasene obe dve. Mala tu chodi normalne do skolky, ja do prace, mame nemeckou zdravotku, platim dane... Volala jsem uz dvakrat (je to v Passau), jestli je nejaky problem a rekli mi, ze moji zadost tam maji, ale ze musim pockat, tak cekam... Nevím co si myslet/Nerozhodný
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #7 : Únor 24, 2016, 02:52:45 pm »

To že jste obě přihlášené ještě nic neznamená. ..
A tatínek - partner - manžel ??
Dotazovat se telefonem vyjde ve finále zcela naprázdno, neobstojí ani jako argument... (Volali jsme asi 100x za ty 4roky)
Všechno nejlépe poštou. .. (to odpověděli do měsíce) to má svoji váhu a lze použít jako argument... A obsahuje důvod. ..
Sebemenší nesrovnalost a můj názor je, že zdržují umyslne. ..
To co nám napsali mohli říct i před 2rokama do telefonu... neřekli  Nevím co si myslet/Nerozhodný
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #8 : Únor 24, 2016, 03:40:18 pm »

jirike - spravne, vsetko treba riesit PISOMNE a zasielat doporucene, doklad si odlozit
Zaznamenáno
Jitus



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #9 : Únor 24, 2016, 03:40:45 pm »

Tatínek/Ex manžel je Čech a žije normálně v Čechách. Já mám přítele -  Němce. A vy už to máte vyřízené nebo ještě ne? A co napsali za důvod? No ještě počkám a pak pošlu dopis.
Zaznamenáno
Alterego



Karma: -14
Příspěvků: 66


« Odpověď #10 : Únor 24, 2016, 04:20:03 pm »

Takze pro urady jsi rozvedena ceska s ceskym ditetem bydlici (prihlasena) v DE. Cesky otec zrejme plati alimenty, tudiz zakladni zabezpeceni ditete je dane. Nenapadlo te, jestli treba nechce Familienkasse platby od otce zapocitat ?
Zaznamenáno
Jitus



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #11 : Únor 24, 2016, 05:10:09 pm »

Takze pro urady jsi rozvedena ceska s ceskym ditetem bydlici (prihlasena) v DE. Cesky otec zrejme plati alimenty, tudiz zakladni zabezpeceni ditete je dane. Nenapadlo te, jestli treba nechce Familienkasse platby od otce zapocitat ?
To souhlasí, až na výjimku, že otec platí alimenty -  neplatí, ale to Familienkasse neví, musím prvně na socialku.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #12 : Únor 24, 2016, 05:46:14 pm »

Tatínek/Ex manžel je Čech a žije normálně v Čechách. Já mám přítele -  Němce. A vy už to máte vyřízené nebo ještě ne? A co napsali za důvod? No ještě počkám a pak pošlu dopis.

Tedy jsem předpokládal správně a opravdu to je podobně s náma. ..
Koho si vyplnila do žádosti ? Protože tam lze vyplnit tatinka NEBO přítele. ..
Ani jedno není špatne, naopak přítel by tam měl byt, pokud žijete v jedné domácnosti. .. Ano a problém je ten tatinek...
Protože Famillienkasse neví,  zda on něco v ČR nebere nebo ne...
A jestli plati nebo neplatí alimenty je zcela nepodstatne pro vyplacení Kindergeld...
Doporučuji Ti se obrátit na Solvit staci emailem,  paní doktorka (právnička ) nám poradila a vysvětlila vse potřebné.
Je-li to potřeba  (což asi u Vas bude) pomůžou Vám to vyresit skrze německý Solvit a oni to vykomunikuji s Famillienkasse.
Neodkládejte to...
Pravděpodobně Te ceka totéž co nás. ..
Tedy az se ozves písemne,  jen Ti oznámí ze to předávají nadřízenému orgánů do Bautzen a pak z Bautzen dopis že to přijali a začali vyřizovat. ..
Atd atd az z toho budou 4roky jako u nás. ..

Ne, stále to nemáme a jen tak mít nebudeme. Jen se už začalo něco hýbat.
V našem případe to je jen podobne, ne stejne...
Problém je ten rozvod.
Ačkoli před 4roky jsem měl žádat já - protože tady pracuji, mezi tim se něco změnilo a ted musí žádat mamka mych děti - moje EX - z ČR...

Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #13 : Únor 24, 2016, 05:49:38 pm »

Takze pro urady jsi rozvedena ceska s ceskym ditetem bydlici (prihlasena) v DE. Cesky otec zrejme plati alimenty, tudiz zakladni zabezpeceni ditete je dane. Nenapadlo te, jestli treba nechce Familienkasse platby od otce zapocitat ?

Proc by je měli započítávat ?? Přídavky jsou přídavky,  je téměř nepodstatne jake jsou výdělky a jake popřípadě alimenty...
Je to forma úlevy pro rodiny s dětmi a budoucí poplatníky daní ....
Zaznamenáno
Jitus



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #14 : Únor 24, 2016, 05:58:25 pm »

Vyplnila jsem tam přítele, žijeme ve společné domácnosti. Jediné co mi řekli po telefonu bylo, že čekali (Familienkasse) dlouho na odpověď z Čech, myslím, jestli jsem vyplnila vše pravdivě a kvůli EX, jak píšeš, že jestli něco nepočítá.
A Solvit je právnická společnost? Na právníka bohužel nemám, tak to musím osobně řešit.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Pracevnemecku.de © 2013
Vše o práci v Německu. Inzerce práce zadarmo. Nabídky a poptávky práce česky nebo taky Německy. Odkazy na pracovní úřady, pracovní agentury a spousta dalších zajímavých informací. Česká a slovenká komunita v Německu.

Odkazy | englisch lernen | serbisch lernen | kroatisch lernen | finnisch lernen | deutsch lernen | tschechisch lernen | polnisch lernen | russisch lernen | französisch lernen | schwedisch lernen | ungarisch lernen | türkisch lernen | dänisch lernen | amerikanisches englisch lernen | portugiesisch lernen | niederländisch lernen | italienisch lernen | spanisch lernen |