Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Mám jít pracovat do Německa,když je družka těhotná?Je to složité s dávkami?  (Přečteno 28702 krát)
Felix2014



Karma: -1
Příspěvků: 15


« : Leden 26, 2016, 12:13:50 pm »



Zdravím a prosím o radu. Dostal jsem nabídku na pracovní příležitost v Německu.

Sice jsem v Německu rok žil, ale s českou přítelkyní a tak umím jen částečně německy. Na této pozici to ovšem nevadí.

Ale mám nyní družku, která je v částečném invalidním důchodu (po špatně provedené operaci páteře má částečné problémy), má jedno dítě z prvního manželství  (5 let) a nyní čekáme společného potomka za půl roku. Samozřejmě pobírá v současnédobě sociální dávky.

Jedná se mi o to, pokud bych se rozhodl nabídku práce v Německu přijmout, určitě bych tam nešel sám, jak by to bylo se sociálními dávkami mé družky v Německu a potom i s narozením dítěte v Německu?

Jestli to není moc složité, jestli na to má nárok na ty dávky v Německu a jestli se námto vůbec společně vyplatí?

Je jasné, že to je velký rozdíl, než kdybych tam odešel sám, to ale nechci.

Předem děkuji za rady a vlastní zkušenosti, pokud nějaké máte...

Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Leden 26, 2016, 01:56:46 pm »

Z vlastní zkušenosti sice ne, ale řekl bych, že Tvá družka by se s tebou mohla prostě přestěhovat a v ČR nikomu nic neříkat, každému je prd do toho, jestli to plánujete na dlouho, nebo ne. Budete tady spolu, ona bude dostávat české dávky a kdybyste zjistili, že to přece jen v D není ono, máte o překážku méně při návratu zpět.
A když už tady bude, ty budeš pracovat a bude to vypadat k světu, můžeš začít zjišťovat, jak je to s těmi dávkami.

A nebo jinak - z diskusí, které jsem tady přečetl, soudím, že máš právo se v rámci EU přestěhovat a máš právo na dávky, které jsi měl doma, příp. na jejich dorovnání, platí-li cílová země méně. Přistěhovat se jako rodinný příslušník někoho, kdo je zde za prací, je legitimní důvod v rámci volného pohybu, takže by s tím neměl být velký problém.

Osobně bych volil model přijet neoficiálně a až se trochu zabydlím, začít zjišťovat, co obnášejí oficiality.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
jirike
Host
« Odpověď #2 : Leden 26, 2016, 08:59:34 pm »

Jak se do lesa volá,  tak se z láska ozývá. .. Mrknutí


Zadej si do vyhledavače jakoukoliv školu v CZ, nebo školní úřad a zavolej tam a zeptej se. Máš PŘESNOU  odpověď a IHNED...

Tedy nejlépe zavolat na německou sociálku v miste Vašeho nového bydliště a zeptat se Mrknutí A budeš  mít PŘESNOU odpověď  a IHNED...

A teď jinak.
Opakování je matka moudrosti...
Doporučuji OPĚT příručku migrujicich pracovníků od ČSSZ  kterou sem včetně krásného popisu dodala KackaK.
Posle níž lze manželku  (družku ) považovat pouze za doprovázející osobu, ktera zůstane dal plně v systému v ČR, nechal si vydat AOK/VZP kartičku ze které bude moc čerpat plnou lékařskou péči v ČR i DE...
Doporučuji prostudovat Úsměv i tu příručku i příspěvky KackaK
« Poslední změna: Leden 26, 2016, 09:02:42 pm od jirike » Zaznamenáno
Felix2014



Karma: -1
Příspěvků: 15


« Odpověď #3 : Leden 26, 2016, 11:31:16 pm »

Jak se do lesa volá,  tak se z láska ozývá. .. Mrknutí


Zadej si do vyhledavače jakoukoliv školu v CZ, nebo školní úřad a zavolej tam a zeptej se. Máš PŘESNOU  odpověď a IHNED...

Tedy nejlépe zavolat na německou sociálku v miste Vašeho nového bydliště a zeptat se Mrknutí A budeš  mít PŘESNOU odpověď  a IHNED...



To by nebyl problém, klidně bych zavolal, ale jsem psal, umím německy jen trochu, v hospodě si říct o pivo  a  o jídlo a tak.  Takže na sociálce bych neuměl ani slovo. Ale jinak díky za tip a podívám se na to...
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #4 : Leden 27, 2016, 06:05:55 am »


To by nebyl problém, klidně bych zavolal, ale jsem psal, umím německy jen trochu, v hospodě si říct o pivo  a  o jídlo a tak.  Takže na sociálce bych neuměl ani slovo. Ale jinak díky za tip a podívám se na to...

Časem zjistíš, že i s velmi dobrou němčinou, můžeš narazit do německé birokraticke zdi a nějaka  rada nebo tip od někoho tady, muže byt nad zlato... Mrknutí
A že  volání na úřady není vždycky to nejlepší rešeni. ..
Tři volání v ruznych časech mohou znamenat tři ruzne a nekdy i proti sobe jdoucí odpovědi. ..
Plati to, co je černé na bílém... Mrknutí
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Pracevnemecku.de © 2013
Vše o práci v Německu. Inzerce práce zadarmo. Nabídky a poptávky práce česky nebo taky Německy. Odkazy na pracovní úřady, pracovní agentury a spousta dalších zajímavých informací. Česká a slovenká komunita v Německu.

Odkazy | englisch lernen | serbisch lernen | kroatisch lernen | finnisch lernen | deutsch lernen | tschechisch lernen | polnisch lernen | russisch lernen | französisch lernen | schwedisch lernen | ungarisch lernen | türkisch lernen | dänisch lernen | amerikanisches englisch lernen | portugiesisch lernen | niederländisch lernen | italienisch lernen | spanisch lernen |