Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Jak poslat peníze na poštovní adresu???  (Přečteno 101352 krát)
dorotkaforyou
Host
« : Listopad 06, 2013, 08:08:23 am »

Poradí mi někdo? Potřebuji pravidelně posílat 20 Eur jedné osobě a protože mi neoznámila číslo účtu, budu jí to asi muset posílat na adresu domů. Existuje něco jako složenka na poště v ČR tady? Dívala jsem se na internetu a našla jsem něco, ale s poplatkem 5 Eur a to se mi při částce 20 Eur zdá hodně.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #1 : Listopad 06, 2013, 09:48:32 am »

Hledala jsem na strankach posty,ale nic jsem nenasla az na Western Union Bank, to patri k poste,ale tam se jedna asi spis o vetsi obnosy do zahranici.
To bude fakt asi lepsi se zeptat rovnou na poste, jestli neco takoveho delaji. Ovsem, to ze ti ta dotycna osoba nedala bankovni spojeni, je v dnesni dobe podivne. Ono to snad ani jinak nejde. A nemuzes ji pisemne vyzvat, nejlepe doporucenym dopisem, aby se to nekomplikovalo? Kdyz to odmitne, tak mas dukaz, zes mela snahu.
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #2 : Listopad 06, 2013, 10:43:26 am »

už jsem jí vyzvala, ale nereagovala zatím. Bohužel mám to nařízené soudem, že jí mám platit, protože moje dvě fenky zaštěkaly na její fenu a ona si přitom  pohmoždila prostřední prst na levé ruce Úsměv
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #3 : Listopad 06, 2013, 11:00:27 am »

A kolik ji celkem tedy musis zaplatit?
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #4 : Listopad 06, 2013, 11:08:29 am »

A kolik ji celkem tedy musis zaplatit?
To by mě také zajímalo - jak to dopadlo?

Poštou domů bych to neřešil - složenky jsem tu ještě neviděl, navíc to bude za každou platbu stát nemalý obnos. Jedině převod na účet. K tomu ji kdyžtak vyzvi doporučeným dopisem - "Einschreiben mit Rückschein".
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #5 : Listopad 06, 2013, 11:35:35 am »

A kolik ji celkem tedy musis zaplatit?

500 eur plus úroky bolestné, 50 procent soudních a advokátních výloh a nejhorší je, že i do budoucna jí musím platit nemajetkovou újmu, snad prý další bolestné nebo co, moc tomu nerozumím a ani advokát mi nebyl schopný to vysvětlit. Horší je, že v současné době ty peníze ani nemám, napsala jsem jí, že jí to budu splácet po 20 eurech měsíčně a vyzvala jsem ji, aby mi sdělila číslo účtu, poslala jsem to i jejímu advokátovi, ale zatím žádná odpověď.Rádaa bych já co nejdřív poslala tu první splátku
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #6 : Listopad 06, 2013, 11:44:01 am »

To je radost, paklize mas v umyslu vratit se do Cech, tak se na to, az tam budes, muzes vyprdnout. Tedy, pokud by ses nechtela vratit do Nemecka. To by si te nasli. Ale v Cechach to z tebe nevymuzou.
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #7 : Listopad 06, 2013, 11:59:24 am »

Do Čech se vracet zatím nechci, spíš už jsem uvažovala o jiné zemi, třeba Rakousko. Problém je, že to tu musíš mít vyřešené finančně s německým státem, tomu pokud něco dlužíš a třeba jen projíždíš a náhodou tě zkontrolují, máš velký problém, okamžitý soud a vězení, když jsi nezaplatil, znám takový případ. Pak se musíš Německu celý život vyhýbat, když tu máš u státu dluhy.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #8 : Listopad 06, 2013, 12:11:28 pm »

Pak se musíš Německu celý život vyhýbat, když tu máš u státu dluhy.

No pokud jsou u statu, tak to urcite, ale kvuli babe bych si starosti nedelala. Ale to opravdu jenom v pripade, ze bys uz v Nemecku nechtela zit. S projizdenim bych si v jejim pripade hlavu taky nedelala.
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #9 : Listopad 06, 2013, 12:14:39 pm »

taky tímto směrem uvažuji, platit jí celý život za něco co jsem nejspíš ani nezpůsobila. Jiné by to bylo, kdybych ji skutečně třeba zmrzačila mým autem nebo nějak podobně, ale v tomto případě, kdy jen moje feny štěkaly na její fenu mi to fakt přijde absurdní, navíc její chyba, že pokud se jí to tak skutečně stalo, čemuž nevěřím, musela špatně držet vodítko svého psa.
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #10 : Listopad 19, 2013, 07:12:20 pm »

Takže paní žalobkyně (ani její právník, kterému jsem to dala na vědomí) mi neodpověděli na můj dopis ohledně splátek, tedy jsem napsala jejímu advokátovi, že budu splátky posílat na jeho účet, jelikož ten je mi známý. On mi kupodivu obratem odpověděl, že jeho klientka mi neodpověděla protože se splátkami nesouhlasila a už je na mě podaná exekuce. Že jsou ochotni ji stáhnout v případě, když vše do 1.12. zaplatím. A to je teprve měsíc po vynesení rozsudku, je to normální? Já jsem měla snahu se dohodnout a oni na mě pošlou hned exekutora. Máte někdo s exekutorem zkušenosti?
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #11 : Listopad 19, 2013, 08:25:05 pm »

Dorotko, to strasne zalezi na cloveku. Ale vzhledem k tomu, ze v Nemecku exekutor nepracuje na vlastni triko, nejsou to takovi hajzlove, jako nekteri v Cechach.  Myslim, ze se s nim da dohodnout.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #12 : Listopad 19, 2013, 08:32:35 pm »

Jaks na ty splátky přišla, ty ti odsouhlasil soud, nebo ten určil částku a ty se sama rozhodla platit ve splátkách?
To už bude trošku složitější téma, měla by ses ještě jednou obrátit na advokáta. Exekuce jen tak asi možná není - nejdřív bude potřeba mít vymahatelný titul. To ale může být ten rozsudek... Fakt se radši praď s advokátem.

Baba každopádně vypadá, že si jako svou poslední životní misi vzala do hlavy pořádně podusit tebe. Smutek
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #13 : Listopad 19, 2013, 08:41:24 pm »

Jistě, že vymahatelný titul je ten rozsudek. Radila jsem se už předtím s právníkem, říkala jsem mu, že tolik peněz najednou nemám a že jí to chci splácet, on mi řekl, ať jí to napíšu, tak jsem ji to napsala, ona mi 3 týdny neodpověděla a teď jsem se dozvěděla, že podala žádost o exekuci nebo se tady tomu říká donucovací řízení. Nevím, co mám dělat, když tolik peněz nemám, asi odejít z Německa, mám já to smůlu tady

Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #14 : Listopad 19, 2013, 08:43:04 pm »

baba by se fakt skvěle hodila mezi SS, kdyby ještě existovalo
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Pracevnemecku.de © 2013
Vše o práci v Německu. Inzerce práce zadarmo. Nabídky a poptávky práce česky nebo taky Německy. Odkazy na pracovní úřady, pracovní agentury a spousta dalších zajímavých informací. Česká a slovenká komunita v Německu.

Odkazy | englisch lernen | serbisch lernen | kroatisch lernen | finnisch lernen | deutsch lernen | tschechisch lernen | polnisch lernen | russisch lernen | französisch lernen | schwedisch lernen | ungarisch lernen | türkisch lernen | dänisch lernen | amerikanisches englisch lernen | portugiesisch lernen | niederländisch lernen | italienisch lernen | spanisch lernen |