Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Steuer klasse drei  (Přečteno 39553 krát)
martas1981



Karma: -2
Příspěvků: 2



« : Květen 26, 2012, 08:17:13 am »

Ahoj mí přátelé,prosím všechny o radu. Jsem v Německu od Ledna letošního roku zaměstnán přímo pod Německou firmou a snažím se vyběhat klasse drei. Jsem ženatý,mám jedno dítě,ty žijí v čechách. Byl sem na Finanzamtu,tam mi daly nějaký papíry půlku v češtině,půlku v němčině,tak sem tam vyplnil plat manželky a nechal potvrdit na českém FÚ. Přinesl na Finanzamt,tam zjistily,že nemám Anmeldung,tak sem vyběhal Anmeldung,čili Anmeldung máme všichni tři tady v Bavorsku (manželka i syn). Přišlo mi ID Steuer nummer. Od března sem měl klasse drei,ale ouha,minulý týden mi přišel dopis z Finanzamtu. Tak moje bytná tam šla,abych nemusel brát dovolenou a přinesla miBescheinigung für den Lohnsteuerabzug se škrtlou klasse drei a zpátky vepsanou klasse eins. Dopis bohužel nemám,zůstal na Finazamtu. Tak prosím,kdo máte zkušenosti,máme nárok na klasse drei,když rodina žije v jiném členském státě?

[b]Další dotaz Kindergeld.:[/b]


Mám Mietfertrag,haushaltbescheinigung,mám formuláře E 411 a E401. Prosím kde v čechách je musím nechat potvrdit? Opravdu musím jít na Ministerstvo Práce a Sociálních věcí? Sem z toho všeho v pasti a peníze utíkají,prosím pomozte mi někdo kdo má nervy vysvětlovat toto desetiletému dítěti,protože tak si momentálně připadám... Pláč

Dotaz tři

řidičský průkaz,musím měnit za Německý,když už mám tu českou "kreditku",tedy ten nejnovější ŘP?
Zaznamenáno
Jenna



Karma: 8
Příspěvků: 50


« Odpověď #1 : Květen 26, 2012, 05:01:41 pm »

Muzu jen odpovedet na Steuerklasse 3 - zrejme pani bytna vysvetlila na FA, ze Tvoje zena sice je prihlasena v Nemecku, ale nezije tu ...(ono lepsi, nez pak dostat libezny dopis od financaku, se slozenkou)..
Tim padem mas zcela smulu, jelikoz Steuerklasse 1 vyslovne mluvi o "für verheiratete Arbeitnehmer,deren Ehegatte im Ausland wohnt "  (pro sezdane zamestnance, jejichz partneri ziji v cizine) a naopak Steuerklasse 3 mluvi o tom, ze "für verheiratete Arbeitnehmer, wenn beide Ehegatten im Inland wohnen" ( pro sezdane, jejichz partneri ziji v zemi) ..

Co se tyce ted strhavanych zaloh na dane - zeptala bych se danare, jestli muzete udelat pristi rok spolecne zdaneni manzelu, za vasich podminek by vam mohli uznat dual bydleni (takze dalsi naklady do dan. prohlaseni), mohli by pak neco financaci vratit...
Zaznamenáno
Jenna



Karma: 8
Příspěvků: 50


« Odpověď #2 : Květen 26, 2012, 05:07:54 pm »

Resp ona to pani bytna nemusela vysvetlovat, jestli jste podavali potvrzeni z ceskeho FU, tak pokud nekdo pracuje v CR, tak asi nezije v Nemecku (pokud nejste nekde u hranic a nejedna se o nejake dojizdeni), tim asi mistni rozhodli, ze holt nepatris do StK 3.
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #3 : Květen 26, 2012, 06:53:08 pm »

Na každé téma prosím vytvořte zvláštní diskuzi, tzn. nemíchat daňové třídy s mateřskou a dopravou do jedné diskuze.

Díky
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #4 : Květen 27, 2012, 10:42:01 pm »

LstKl III
Ta je opravdu jen pro manzele, kteri jsou OBA danove povinni v Nemecku. To proto, ze Nemecko si tu snizenou dan u jednoho chce vynahradit zvysenou sazbou u druheho. Pokud zena v CR pracuje, budes toho podle mne tezko dosahovat... Pokud tam nepracuje, prihlas ji proste tady a sve nulove prijmy proste bude vykazovat taky tu. Pak mas na tridu III narok.

Kindergeld
Zena musi potvrdit, ze souhlasi s tim, abys ho pobiral...stejne ho ale muze pobirat primo ona (k tomu musite prohlasit, ze podobne prispevky nepobirate jinde. Bud jim to bude stacit, nebo budou chtit potvrzeni). Penize ti kazdopadne neutikaji, lze je narokovat i zpetne. Totez plati pro tu dan nahore - trida plati pro cely rok, kdyz se zmeni 20. prosince, v danovem priznani se ti to vyrovna tak, kajoby platila od zacatku roku.

Ridicak neni potreba menit.
To bylo kdysi, uz ale davno ne. Nekteri si ho jen meni dobrovolne, aby lepe "splynuli s davem" a jak se zda, porad to lze. Neni to uz ale zadna povinnost.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
martas1981



Karma: -2
Příspěvků: 2



« Odpověď #5 : Květen 28, 2012, 06:17:38 pm »

Děkuju moc všem,přesně takhle sem to potřeboval vysvětlit. Díky moc a Adminovi se omlouvám..Úsměv
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Pracevnemecku.de © 2013
Vše o práci v Německu. Inzerce práce zadarmo. Nabídky a poptávky práce česky nebo taky Německy. Odkazy na pracovní úřady, pracovní agentury a spousta dalších zajímavých informací. Česká a slovenká komunita v Německu.

Odkazy | englisch lernen | serbisch lernen | kroatisch lernen | finnisch lernen | deutsch lernen | tschechisch lernen | polnisch lernen | russisch lernen | französisch lernen | schwedisch lernen | ungarisch lernen | türkisch lernen | dänisch lernen | amerikanisches englisch lernen | portugiesisch lernen | niederländisch lernen | italienisch lernen | spanisch lernen |