Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Probetag - Čo mám od toho čakať?  (Přečteno 57154 krát)
zuzicka09



Karma: 1
Příspěvků: 41


« : Červenec 11, 2011, 06:52:57 am »

Ahojte,
bola som na pohovore a zavolali ma, aby som si prišla prácu, na ktorú som sa hlásila prišla  vyskúšať, aby som videla o čo ide.. Čo mám od toho čakať? Budú ma tam skúšať, či to viem, alebo skor zaúčať? Máte s Probitagom niekto skúsenosti? Ďakujem.. Veľmi mi na tej práci záleží. Ďakujem.
« Poslední změna: Červenec 11, 2011, 09:22:16 pm od David » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Červenec 11, 2011, 03:50:53 pm »

Pravdepodobne mysleli Probetag...
Budou se opravdu chtit podivat, jak ypadas, jaky bude prvni kontakt s kolegy, s praci, jak se budes k praci stavet.
A budou platit zakladni pravidla toho, jak udelat dobry dojem: krome spise lepe nez hure upraveneho zevnejsku bych se prvni den take neptal, kdy je pauza, kam se chodi kourit a proc tady maji tam pitome udelane X a kolegum nevykladal, jaky byl byvaly sef trouba Úsměv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
zuzicka09



Karma: 1
Příspěvků: 41


« Odpověď #2 : Červenec 11, 2011, 05:41:42 pm »

Ano, je to Probetag, nie Probitag Úsměv

Dúfam, že to výjde. Veľmi mi na tej práci záleží.. Šéf mi práve hovoril, že mi to tam chce i poukazovať a ísť aj do iných firiem s ktorými spolupracujú, že mi to tam poukazuje, že čo vyrábajú a tak..

Pohovor som už mala a mám z toho dobré pocity, dúfam, že to výjde Úsměv

A kedy mi povedia, či ma berú? Môžem sa na to opýtať, či radšej nie?
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #3 : Červenec 11, 2011, 08:47:33 pm »

Na konci bych mozna rekl, ze se ti tam velmi libilo a ze by te tesilo u nich pracovat a ze doufas, ze si z toho dne i oni odnaseji dobry dojem... Pokud uz nejake rozhodnuti bude, nebudou si ho nechavat pro sebe. Pokud ne, nejakou takovou vetou das najevo, ze te vysledek zajima, ale pacit ho z nich nema smysl - kdyz budou chtit, ozvou se.

Tak preji hodne stesti Úsměv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Akter



Karma: 8
Příspěvků: 111



« Odpověď #4 : Červenec 11, 2011, 09:46:26 pm »

Nepises, aky je to job.
Cim hodnotnejsi, tim tazsi pohovor (Vorstellungsgespräch, nicht Probetag).
Na dobru pracu musis pocitat s min. dvoma pohovormi
Na prvom sa robi uzsi vyber (zpravidla nie si sama). Na konci prveho pohovoru ti nic neslubia.
Pokial niekto skutocne prichadza do uvahy, pozvu ho znovu, ukazu mu konkretne miesto kde by mal pracovat, a vyjednava sa o vyske mzdy. Nie je lahke si ujednat dobru mzdu, ale je to lahsie nez ziadat o viac pozdejsie, ked uz tam si.
Zaznamenáno
zuzicka09



Karma: 1
Příspěvků: 41


« Odpověď #5 : Červenec 12, 2011, 06:14:17 am »

Ja už som práve pohovor mala. Už sme sa bavili i o mzde a takých tých formalitách, takže tieto informácie už viem.

V deň probetagu by mi to mal šéf poukazovať, možno i predstaviť novým kolegom a tak, aspoň teda dúfam, že to tak bude.

Držte palce, veľmi mi na tej práci záleží Úsměv
Zaznamenáno
covergirl



Karma: 6
Příspěvků: 106


« Odpověď #6 : Červenec 14, 2011, 08:57:10 am »

Ahoj,

ja som absolvovala 2 take Probetage/Schnuppertage/ u 2 zamestnavatelov a nic hrozne. Bolo to v nemocnici, vsetko mi ukazovali, pomahala som, kde bolo treba, potesili sa dalsim dvom volnym rukam Škleb Vsetci okolo kladli klasicke otazky typu: Z kade pochadzas? Ako dlho si v Nemecku? Kde si sa naucila po nemecky? Kde si pracovala pred tym? Atd...
Na konci sa sefka spytala, kedy chcem nastupit a bolo.
Drzim palce Úsměv
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #7 : Leden 15, 2015, 08:17:20 pm »

Probetag normálne znamená, že budeš pracovať, jeden deň alebo jednu smenu.

Na konci sa ťa spýtajú, ako už uviedol kleena, ako sa ti práca páči, či si to vieš predstaviť a podobné veci, prípadne sa ťa opýtajú ak konkrétnejšie, ako ti išli určité úlohy.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Pracevnemecku.de © 2013
Vše o práci v Německu. Inzerce práce zadarmo. Nabídky a poptávky práce česky nebo taky Německy. Odkazy na pracovní úřady, pracovní agentury a spousta dalších zajímavých informací. Česká a slovenká komunita v Německu.

Odkazy | englisch lernen | serbisch lernen | kroatisch lernen | finnisch lernen | deutsch lernen | tschechisch lernen | polnisch lernen | russisch lernen | französisch lernen | schwedisch lernen | ungarisch lernen | türkisch lernen | dänisch lernen | amerikanisches englisch lernen | portugiesisch lernen | niederländisch lernen | italienisch lernen | spanisch lernen |