Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: žaloba - Klage bei Sozialgericht ?  (Přečteno 35060 krát)
kosmopolita



Karma: -25
Příspěvků: 348


« : Září 15, 2016, 04:20:40 pm »

 Servus,  nemáte prosím někdo zkušenost s Klage bei Sozialgericht ?   Jak to proběhlo, měl(a) jsi právníka? musel(a) jsi něco platit, jak dlouho jsi čekal na rozhodnutí ? případně odvolal(a) jsi se dále proti jeho rozhodnutí k zemskému soudu, případně spolkovému, atd. Díky
« Poslední změna: Září 15, 2016, 04:26:55 pm od David » Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #1 : Září 15, 2016, 08:55:42 pm »

1. Zkušenost mám.
2. Stále se to řeší.
3. Neměl jsem právníka, a není potřeba.
4. Nemusel jsem za to platit nic, nepočítám-li zhotovení opisů listin, které si vyžádali ( ale ty mi většinou zhotovili v podatelně Sozialgericht ), nebo jízdenky na městskou a čas strávený v internetu.
5. Na rozhodnutí stále čekám, ale řeší se to - žádají si další doklady.
6. Odvolat dále se dá, zvláště pokud máš podle zdravého rozumu pravdu. Na to Němci slyší. Ono se občas stane chyba, nebo se vyskytne nějaký rasista, který si na někom chce smlsnout, a Sozialgericht je tu od toho, aby všichni jednali podle zákonů, a ne nálady nebo předsudků.
7. Postup, kam se dále odvolávat, je na přiloženém obrázku:
http://uploads.hartziv.org/widerspruchhartz4.jpg

Ono buď máš pravdu ty, nebo oni, nebo částečně obě strany. Ale vše se dá docela dobře rozhodnout. Takže to nevzdávej, a postupem času ti vysvitnou nové okolnosti, a další věci ti budou zřejmé. Pak se zařídíš dále.



* widerspruchhartz4.jpg (214.18 KB, 1075x865 - prohlédnuto 507 krát.)
« Poslední změna: Září 15, 2016, 11:18:03 pm od Lenke » Zaznamenáno
kosmopolita



Karma: -25
Příspěvků: 348


« Odpověď #2 : Září 16, 2016, 12:55:04 am »

Tak to ti Lenke moc děkuji za konkrétní informace. Cenné. Celé to teprve rozjíždím. Tak jsem zvědav. Hlavně ať tam nemusím jezdit. Myslím v průběhu té doby. Korespondence mi nevadí.
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #3 : Září 16, 2016, 09:28:07 pm »

Jezdit nejspíše nebudeš muset, protože se mi zdá ( a v síti jsem četl ), že se v Sozialgericht všechno snaží řešit zkoumáními, jak se celá věc má, a teprve až má soudce dostatek podkladů v ruce, proběhne stání, tj. obě strany jsou pozvané do soudní síně, pokud tedy nepřijde rozsudek na papíru poštou domů.
I u soudu můžeš být sám, tj. nemusíš se nechat zastupovat vyžírkou ( právníkem ).

pozn.: Nemám úctu k bezcenným nebo dokonce škodlivým "povoláním".
Zaznamenáno
kosmopolita



Karma: -25
Příspěvků: 348


« Odpověď #4 : Září 17, 2016, 09:16:09 am »

Poslyš Lenke, myslíš, že mužu podat dvě nezávislé žaloby ? Klidně postupně, nebo dohromady ?   Oboje se týká dávek ze zdravotního a sociálního pojištění. Myslíš, že by to šlo sloučit a vměstnat do jedné žaloby, nebo lepší zvlášť ?  Co ty myslíš?
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #5 : Září 17, 2016, 10:04:01 pm »

Pokud se to týká dvou věcí, podal bych to zvlášť, aby v tom neměli zmatek.

Ale pokud je to nějak propojené, přidal bych odkaz / zmínil bych se v obou i o té druhé žalobě ( číslu jednacím ), aby v tom měli větší přehled.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Pracevnemecku.de © 2013
Vše o práci v Německu. Inzerce práce zadarmo. Nabídky a poptávky práce česky nebo taky Německy. Odkazy na pracovní úřady, pracovní agentury a spousta dalších zajímavých informací. Česká a slovenká komunita v Německu.

Odkazy | englisch lernen | serbisch lernen | kroatisch lernen | finnisch lernen | deutsch lernen | tschechisch lernen | polnisch lernen | russisch lernen | französisch lernen | schwedisch lernen | ungarisch lernen | türkisch lernen | dänisch lernen | amerikanisches englisch lernen | portugiesisch lernen | niederländisch lernen | italienisch lernen | spanisch lernen |