Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: ukonceni pracovniho pomeru -jak dale se zdrav.pojistenim  (Přečteno 45890 krát)
tona



Karma: 0
Příspěvků: 13


« : Únor 08, 2016, 09:36:45 pm »

Pekny vecer vsem

potrebovala bych poradit.Zamestnavatel mi ukoncil prac. smlouvu a tedy urcite nebezi placeni na pojisteni do AOK.MUuzete mi poradit ,jak mam postupovat ,nez najdu zase nove zamestnani?Mam se zase zpatky prihlasit v Cesku a platit si tam a cestovni pojisteni?

Dekuji predem vsem ,kdo mi poradi. TONA
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #1 : Únor 09, 2016, 06:38:51 am »

Pokud vím, pojištění je zaplacené do konce kalendářního měsíce,  tak vznika nějaký prostor, než  se vybere dovolena a popřípadě přesčasy z předchozího zaměstnání - myslím čas na hledání nové prace.

Platit si to sama je až varianta (tady nebo v Česku ), kdy člověk nesplňuje podminky pro pracák tady nebo v Česku, ale to je spíš výjimka a shoda náhod,  než nutný krok...

I nova smlouva například od 15.v měsíci pokryje celý měsíc u AOK a není potřeba tech 15 dni doplácet... A plati to i naopak. Pokud už musíš z nějakého důvodu platit zdravotní pojištění sama, tak celý měsíc,  bez ohledu na to, je-li smlouva třeba od 15.v měsíci. ..

Já to považuji za ztrátu času,  to obíhaní pojišťoven a pracáku a papírování s tim spojené,  lepší věnovat energii do hledání  nove prace a pojištění se tim vyresi samo... I když by to mela byt jen prace provizorní a hledat pořádnou práci dal... Mrknutí
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #2 : Únor 10, 2016, 05:36:29 pm »

Nemas pravdu. U AOK to neni zaplacene na mesic pausalne, ale na dny. Ja byl vloni chvili na pracaku a nenahlasili me a AOK mi zpetne poslala sek abych doplatil od datumu k datumu... Presne na dny....
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #3 : Únor 10, 2016, 06:50:14 pm »

Nemas pravdu. U AOK to neni zaplacene na mesic pausalne, ale na dny. Ja byl vloni chvili na pracaku a nenahlasili me a AOK mi zpetne poslala sek abych doplatil od datumu k datumu... Presne na dny....

Ano, ale to je něco jiného, ne ? Mrknutí
U přechodu z jednoho zaměstnání do druhého  (ne pracák) - zaměstnavatel plati cele měsíce. ..
Jako samoplátce (dobrovolny) taky doplatis případný rest a pak už jedeš na cele měsíce. ..
A to jsem psal.... Mrknutí

Pokud pracák jede na datum,  což je pochopitelný,  pak i AOK chce svuj rest za dny... Ale to nevylučuje to co jsem psal já Mrknutí
Zaznamenáno
tona



Karma: 0
Příspěvků: 13


« Odpověď #4 : Únor 11, 2016, 02:52:53 pm »

Děkuji za info zkusím zatím zajít na pracak co mi reknou.
Zaznamenáno
kumuranka



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #5 : Květen 31, 2016, 12:06:37 pm »

Preji pekne odpoledne.
Taky mam dotaz ohledne pojisteni: v Nemecku jsem prihlasena k pobytu od 1.5.2015, pracovala jsem od 19.6.2015 az dodnes, kdy mi konci smlouva vzajemnou dohodou se zamestnavatelem ( prodelala jsem operaci zanetu slach v ruce a uz nemohu zvedat tak tezke veci. Bohuzel lehci prace tam neni). Uz pul roku mame pritom s manzelem naplanovanou dovolenou od 6.6.do 19.6.,kterou uz z vicero duvodu nemuzeme zrusit. Behem dovolene mam nekolik terminu u ceskych lekaru (mam dohodu o dvoji zdravotni peci, jak v DE tak v CR). Po dovolene bych mela v DE nastoupit do nove prace. Dotaz zni: mam se radeji registrovat na pracaku v DE (narok na podporu v nezamestnsnosti nemam, chybi mi 19 dni do 12 mesicu), aby mi hradil zdravotni pojisteni za dobu,nez nastoupim do nove prace, nebo si mam v CR zaplatit za cerven pojisteni jako samoplatce? Jde mi o ty navstevy u lekaru v CR, mam obavu, aby se pak nemecky pracak nebo AOK necukali,ze musi platit vysetreni v CR. A navic,kdyz jsem tu prihlasena k pobytu, aby nebyl problem s tim,ze jsem na 3 tydny odjela do CR atd.
Pokud mate nekdo s timto zkusenost,budu vdecna za radu.
Diky Ivca
« Poslední změna: Květen 31, 2016, 12:18:05 pm od kumuranka » Zaznamenáno
bjetka



Karma: 20
Příspěvků: 118


« Odpověď #6 : Květen 31, 2016, 02:09:59 pm »

Preji pekne odpoledne.
Taky mam dotaz ohledne pojisteni: v Nemecku jsem prihlasena k pobytu od 1.5.2015, pracovala jsem od 19.6.2015 az dodnes, kdy mi konci smlouva vzajemnou dohodou se zamestnavatelem ( prodelala jsem operaci zanetu slach v ruce a uz nemohu zvedat tak tezke veci. Bohuzel lehci prace tam neni). Uz pul roku mame pritom s manzelem naplanovanou dovolenou od 6.6.do 19.6.,kterou uz z vicero duvodu nemuzeme zrusit. Behem dovolene mam nekolik terminu u ceskych lekaru (mam dohodu o dvoji zdravotni peci, jak v DE tak v CR). Po dovolene bych mela v DE nastoupit do nove prace. Dotaz zni: mam se radeji registrovat na pracaku v DE (narok na podporu v nezamestnsnosti nemam, chybi mi 19 dni do 12 mesicu), aby mi hradil zdravotni pojisteni za dobu,nez nastoupim do nove prace, nebo si mam v CR zaplatit za cerven pojisteni jako samoplatce? Jde mi o ty navstevy u lekaru v CR, mam obavu, aby se pak nemecky pracak nebo AOK necukali,ze musi platit vysetreni v CR. A navic,kdyz jsem tu prihlasena k pobytu, aby nebyl problem s tim,ze jsem na 3 tydny odjela do CR atd.
Pokud mate nekdo s timto zkusenost,budu vdecna za radu.
Diky Ivca

Momentalne jsi pojistena kde? V Nemecku nebo CR? Pojisteni - at uz jsi bez prace nebo ne - musi byt nejak placeno. Popravde si nejsem jista, jestli UP prebira aspon to pojisteni, i kdyz nemas narok na podporu, kazdopadne bych se urcite ciste formalne zaregistrovala a zeptala se na to. Novou praci uz zrejme mas, tak ti nebudou na dva tydny nutit neco noveho. Mimo to, pokud byla dovolena planovana, tak se to da nejak vysvetlit.

Pokud mas pojisteni u AOK, na coz to vypada, a normalne chodis na vysetreni v CR, nevim, proc by to mel byt najednou problem. Maximalne bych to AOK predem nahlasila. Mimo to, pokud jsi prihlasena u AOK, a z ceske pojistovny odhlasena, nemuzes si asi usmyslet, ze jen tak jeden mesic nebudes platit pojisteni a zaplatis si ho jinde, a az zacnes pracovat, budes ho opet platit, kde potrebujes. Sama za sebe bych si asi neprodukovala zbytecne stres a pojisteni (pokud ho sama musis platit) kvuli takove chvilce sama zaplatila tam, kde se normalne odvadi z platu. Znamena to opet hodne behani nebo korespondence.
Zaznamenáno
Martinkablahova



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #7 : Červen 09, 2016, 08:33:48 am »

Kdysi jsem se na to byla ptát a u AOK mi řekli, že je ochranná lhůta myslím jeden měsíc a nic jsem doplácet nemusela
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Pracevnemecku.de © 2013
Vše o práci v Německu. Inzerce práce zadarmo. Nabídky a poptávky práce česky nebo taky Německy. Odkazy na pracovní úřady, pracovní agentury a spousta dalších zajímavých informací. Česká a slovenká komunita v Německu.

Odkazy | englisch lernen | serbisch lernen | kroatisch lernen | finnisch lernen | deutsch lernen | tschechisch lernen | polnisch lernen | russisch lernen | französisch lernen | schwedisch lernen | ungarisch lernen | türkisch lernen | dänisch lernen | amerikanisches englisch lernen | portugiesisch lernen | niederländisch lernen | italienisch lernen | spanisch lernen |