Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Bydliste a prace ve dvou statech EU  (Přečteno 43723 krát)
Anadina



Karma: 1
Příspěvků: 23



« : Leden 26, 2016, 11:51:13 pm »

Ahoj, nemáte někdo zkušenost, jak je to s daněmi a pojištěním při práci ve dvou zemích EU zároveň? Žiju v Mnichově a pracuji tu na půl úvazku, do budoucna tu plánuji zůstat. K tomu mi teď přibude třetinový úvazek v ČR, kde ještě dálkově studuji. Daně a pojištění ale můžu platit jen v jedné zemi, a to tam, kde mám bydliště. Definice bydliště je ale dost neurčitá. Máte někdo zkušenost, co je lepší, méně byrokraticky náročné atd.

Moc děkuji za rady!
Kateřina
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #1 : Leden 27, 2016, 12:58:38 am »

Pokud jsi tu zaměstnaná na půl úvazku, nejspíše budeš muset danit tady, v Německu, nezávisle na tvém sídlu ( ČR / DE ). Ale nevím to jistě; JiříkE mě doplní.  Mrknutí

Ale kdyby to šlo, nechal bych se v Čechách, protože jednak umíš lépe česky, a jednak jsou tu teď protiuprchlické nálady, takže je na úřadech těžší vyjednávání ( pokud neumíš německy bez přízvuku ).

Úředně méně náročné bych řekl, že to bude v ČR, protože se s nimi snáze dohodneš, co je potřeba dodat nebo co se jak dělá.
Zaznamenáno
Anadina



Karma: 1
Příspěvků: 23



« Odpověď #2 : Leden 27, 2016, 09:42:41 am »

Díky za odpověď, momentálně v Německu samozřejmě daně platím, přičemž "bydliště" mám v ČR a zdravotní se tedy vztahuje na obě země. Ráda bych to tak měla i do budoucna, ale nevím, jestli to jde. Nedovedu si totiž představit - kdybych platila v ČR - že by pojišťovna v Čechách bez mrknutí oka proplácela zákroky a nemocenskou v Německu, kde je to o hodně dražší.

S protiuprchlickými náladami jsem se v Německu zatím nesetkala, ani s arogancí kvůli přízvuku. Tyhle věci, týkající se celé EU, jsou ale dost složité a úředníci sami většinou nevědí, jak to má být. Proto jsem se zkusila zeptat tady, jestli s tím má někdo konkrétní zkušenost.
Zaznamenáno
diddi



Karma: -56
Příspěvků: 494


« Odpověď #3 : Leden 27, 2016, 01:12:40 pm »

Ale kdyby to šlo, nechal bych se v Čechách, protože jednak umíš lépe česky, a jednak jsou tu teď protiuprchlické nálady, takže je na úřadech těžší vyjednávání ( pokud neumíš německy bez přízvuku ).



Lenke, ty opravdu nebudes asi uplne v poradku.
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #4 : Leden 28, 2016, 06:14:18 am »

Ano, teďka mám chřipku ...

>> Nechal bych se papírově v Čechách ...

Bylo potřeba tě ztrapnit ? Nepřestaneš s těmi omezenostmi ?
« Poslední změna: Leden 28, 2016, 06:21:30 am od Lenke » Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #5 : Leden 28, 2016, 07:26:40 pm »

Lenke převzal štafetu po Harym v jedné věci - a sice vyjadřovat se úplně ke všemu.
To jsi se Lenke naučil od Okamury či co?
Petr
Zaznamenáno
Anadina



Karma: 1
Příspěvků: 23



« Odpověď #6 : Leden 28, 2016, 09:37:05 pm »

Omlouvám se za téma, jen jsem vážně potřebovala poradit, ale už jsem radši napsala na centrum mezinárodních úhrad. Nicméně jsem vážně nechtěla mluvit ani o uprchlících, ani někomu způsobit chřipku.
Užívejme pohostinnosti Německa a přejme to i druhým.
Kateřina
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Pracevnemecku.de © 2013
Vše o práci v Německu. Inzerce práce zadarmo. Nabídky a poptávky práce česky nebo taky Německy. Odkazy na pracovní úřady, pracovní agentury a spousta dalších zajímavých informací. Česká a slovenká komunita v Německu.

Odkazy | englisch lernen | serbisch lernen | kroatisch lernen | finnisch lernen | deutsch lernen | tschechisch lernen | polnisch lernen | russisch lernen | französisch lernen | schwedisch lernen | ungarisch lernen | türkisch lernen | dänisch lernen | amerikanisches englisch lernen | portugiesisch lernen | niederländisch lernen | italienisch lernen | spanisch lernen |