Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Pracovní úraz v Německu - jak postupovat?  (Přečteno 50477 krát)
enoram



Karma: 0
Příspěvků: 7


« : Září 02, 2015, 04:26:11 pm »

Ahoj, prosim o radu, jsem zamestnan v Nemecku, ziji v CR, tedy funguji jako pendler. Mam problem, stal se mi pracovni uraz, ktery jsem radne nahlasil nadrizenemu. Ten me odeslal s mapkou a adresou ke smluvnimu lekari(ortoped). Mel jsem uraz hlavy(bezvedomi nebylo), byl jsem schopen se taknejak sam bez pomoci pohybvat,sice otresen,malatny,ale slo to.Tak jsem sam po svych dosel k lekari, udelal mi rtg krcni patere a se zaverem "normalni nalez" mi vystavil neschopenku na ctvrtek a patek(uraz se stal ve ctvrtek rano).Vratil jsem se zpet na pracoviste, odevzdal neschopenku a sel si do auta zavolat odvoz(ridit jsem si uz netroufl).Nasledovala cesta k ceskemu lekari, dale hned na neurologii. Cesky lekar mi vystavil neschopenku s diagnozou otres mozku, ale neschopenku mi vystavil od pondeli(protoze by se kryla s tou nemeckou a na vikend nelze vystavit). Od nemeckeho lekare jsem nemel zadnou lekarskou zpravu. V tu chvili me to nenapadlo, byl jsem rad, ze jsem rad...
V soucasne dobe se obavam, jak to bude vypadat dale, nevim, jak dlouho bude trvat prac neschopnost, ale realne hrozi, ze dostanu vypoved, jak to bude dale s plnenim, kdyz bude po pracovnim pomeru?
A jak se branit tomu, aby se zamestnavatel "nezbavil" jen tak odpovednosti?
Trochu jsem to jiz resil s honza3333, ale vice hlav, vice vi...
Pracovni pomer trval 10 mesicu jako helfer pres pracovni agenturu, nyni Od cervence jiz jako kmenovy zamestnanec se smlouvou na 1 rok a 6ti mesicni zkusebni dobou.
Dekuji za jakoukoli pomoc/radu..
S pozdravem
Martin
« Poslední změna: Září 02, 2015, 09:41:10 pm od David » Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #1 : Září 02, 2015, 07:27:02 pm »

Ja jsem ti odpovedel a poradil co mas udelat. Ty jsi mi napsal, ze nebudes nic resit a lamat pres koleno, protoze by se to s tebou tahlo do dalsich zamestnani. Tohle je samozrejme hloupost, protoze jsi se zranil pri praci. Ja jsem si tim vsim prosel od A do Z a dodnes mi nikdo neveri, ze jsem marodil bez jednoho tydne dva roky, protoze maximalni mozna delka PN v D je 78 tydnu. Jak je to mozne?? Mel jsem schopnou advokatku.... Ty jsi sezranil a lekar ti mel vystavit krome PN i zaznam o urazu. Mel jsi byt dokonce testovan na alkohol. Dokonce ti muzu zaslat vzor toho urazoveho listu pokud ho najdu. Ke tve neschopence z cr ti povim tohle. Tvuj cesky lekar ti nemel co psat az od pondeli. PN se vystavuje 3dny zpetne prave z duvodu vikendu!!!!!!!! A ve tvem pripade mel napsat do nemocenskeho listku stejne datum jako je na nemeckem, protoze se jedna o totez. Nic se nemelo prerusovat. V tomhle bude obrovsky problem. Sezen si urychlene advokata a kontaktuj Berufgenossenschaft u tere jsi byl pojisteny. Zadna jina rada neexistuje a akorat ztracis cas. Vic hlav vic nevi, protoze ja jsem odbornik na tohle....  Škleb Škleb Škleb
Zaznamenáno
enoram



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #2 : Září 02, 2015, 08:32:12 pm »

Jeste jednou diky za odpoved... Vic hlav vic vi bylo spis v tom smyslu taky, ze treba nekdo udelal stejnou hloupost jako ja, tak treba co pak delal dal...
Zkusim zapatrat na netu po pravnikovi, ale nevim teda v jakych vodach lovit... Byl jsem u doktora druhy den, protoze den predtim(kdyz se to stalo) jsem stravil po vysetrenich.A tam si nevedeli rady,zda se muze neschopenka prekryvat,kdyz uz vlastne mam jednu vystavenou,proto se datovala az od pondeli:-( S tim,ze se nemuze vystavit se sobotnim datem,a zaroven ze by se prekryvala s jiz vystavenou. No, ted uz je pozde to resit tady u pc.. Vse bylo hodne nestandartni, jak postup zamestnavatele,firemniho lekare,tak bohuzel ani ja jsem si nedal pozor..
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #3 : Září 02, 2015, 09:19:01 pm »

Chces radu? Seber se a jdi za tim prvnim lekarem co te osetril a rekni mu aby ti vydal doklad o tom, ze jsi mel Arbeitsunfall. Jinak, ze jdes na policii a podas na neho trestni oznameni. bez toho se nikam nedostanes. Doufam, ze mas alespon nejakou lekarskou zpravu, ktera dokazuje, ze te vubec osetril. Ja mam sice nekdy drsny zpusob jednani, ale ver ze ti neradim nic spatne.
Zaznamenáno
enoram



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #4 : Září 02, 2015, 09:35:05 pm »

Nemam vubec nic..Vsechno jsem to zkxrvil...On me ani neprohlid,jen ten blbej rtg bez nalezu.. Cim dal tim vic jsem tak nastvanej, ze jestli nedaji vypoved oni mne,tak ji podam ja...
Nemam nic,  prvni zprava kterou mam je az z neurologie z CR...
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #5 : Září 02, 2015, 11:23:14 pm »

Je to blba situace a jeji reseni by te stalo spoustu penez a energie. Nakonec by jsi to mozna vyhral, ale pokud muzes, tak si dej par dni oraz a vrat se do prace. Me to stalo spoustu nervu, BG mi to taky nechtela uznat a byl jsem 6mesicu bez nemocenske. Stres a bezmoc. Zacali platit az na ne vlitnul advokat. A jen tak mezi nami devcaty... psal jsi, ze jsi mel otres mozku. Co kdyby tam bylo krvaceni? Priste az se ti stane podobna vec, tak existuje jedno cislo a to zni 112. Zavolej, rekni kde se nechazis a ze mas uraz. Zbytek se udela sam. A nic jsi neposral. Vsichni se cely zivot ucime a prave ty chyby nas delaji chytrejsimi. Ja sam jsem chytry jako radio a Arbeitsamt mi dal 3mesice sperre, protoze jsem udelal skolackou chybu a ta me stala 1500eur. Proste to tady a funguje jinak nez v cr a je treba bojovat.
Zaznamenáno
enoram



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #6 : Září 03, 2015, 07:14:39 am »

To je prave to, tusim, ze by to bylo na dlouho a stalo by to spoustu casu..No,vim pro priste. Zatim mam neschopenku, po mesici na kontrolu,mezitim nejaky vysetreni.Tak uvidime,jak to bude dal..
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Pracevnemecku.de © 2013
Vše o práci v Německu. Inzerce práce zadarmo. Nabídky a poptávky práce česky nebo taky Německy. Odkazy na pracovní úřady, pracovní agentury a spousta dalších zajímavých informací. Česká a slovenká komunita v Německu.

Odkazy | englisch lernen | serbisch lernen | kroatisch lernen | finnisch lernen | deutsch lernen | tschechisch lernen | polnisch lernen | russisch lernen | französisch lernen | schwedisch lernen | ungarisch lernen | türkisch lernen | dänisch lernen | amerikanisches englisch lernen | portugiesisch lernen | niederländisch lernen | italienisch lernen | spanisch lernen |