Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Které úřady musím vyřídit??  (Přečteno 29580 krát)
Spong



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Červenec 23, 2015, 11:00:10 am »

Zdravím, od října mám sjednané zaměstnání v Mnichově (doteď jsem pracoval v ČR). Smlouvu mám, ale chtěl bych se zeptat, co všechno bych měl na úřadech vyřídit, abych mohl začít pracovat?

- seženu bydlení
- zruším si sociální a zdravotní poj. v ČR (zdrav. zkusím uhrát na to, aby mi uznali pendlera a měl průkaz i v ČR s plnou péčí)
- založím si účet v bance
- zaregistruji se v nějaké zdravotní pojišťovně v DE (nevím, co za dokumenty potřebuji)
- ještě asi budu muset běhat na Finanzamtu kvůli Steuernummer atd., správně?

A jak je o s přihlášením pobytu? Jestli to dobře chápu, trvalý pobyt budu mít v ČR, ale stejně se musím v Německu "přihlásit na nějakou adresu", správně?

Mám strach, abych se třeba nezaseknul na tom, že nemám ještě bydlení nebo pronajímatel nedovolí přihlášení na té adrese -> Finanzamt nebo Krankenkasse mě pošlou někam, protože nemám adresu v Německu atd.


Děkuji za odpověď.
« Poslední změna: Červenec 23, 2015, 11:07:06 am od Spong » Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #1 : Listopad 05, 2015, 10:37:44 pm »

"A jak je o s přihlášením pobytu? Jestli to dobře chápu, trvalý pobyt budu mít v ČR, ale stejně se musím v Německu "přihlásit na nějakou adresu", správně?"

Ano, tam, kde budeš mít smlouvu na bydlení. S ní dojdeš do Bürgeramt, a během deseti minut ( vyjma čekání v řadě před informacemi ) to budeš mít vyřízené.
Nebo s tebou může jít německý kamarád, kdy on řekne, že bydlíš u něho. To také lze.


K účtům v bance: Je přes deset internetových bank, které poskytují téměř všechno zadarmo. Nejlepší ( k 2015-11-05, sestupně ): DKB, comdirect, ING Di-Ba. Další si vyber tady: https://goo.gl/QImNco
Zaznamenáno
Fero1978



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #2 : Leden 16, 2016, 11:23:30 pm »

Ak si ženatý a napríklad tvoja žena ostala pracovať v Čr tak sa oplatí na Finanzamte požiadať o Steuerklasse 3. Mne to oproti Steuerklasse 1 urobilo rozdiel na dani 7%. No a ak máš aj deti tak sa oplatí požiadať o Kindergeld, aj keď deti ostali v Čr. Na vybavenie majú úradníci čas 6 mesiacov tak sa to oplatí urobiť čím skôr.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Pracevnemecku.de © 2013
Vše o práci v Německu. Inzerce práce zadarmo. Nabídky a poptávky práce česky nebo taky Německy. Odkazy na pracovní úřady, pracovní agentury a spousta dalších zajímavých informací. Česká a slovenká komunita v Německu.

Odkazy | englisch lernen | serbisch lernen | kroatisch lernen | finnisch lernen | deutsch lernen | tschechisch lernen | polnisch lernen | russisch lernen | französisch lernen | schwedisch lernen | ungarisch lernen | türkisch lernen | dänisch lernen | amerikanisches englisch lernen | portugiesisch lernen | niederländisch lernen | italienisch lernen | spanisch lernen |