Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Výpověd ve zkušební době  (Přečteno 104032 krát)
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« : Duben 29, 2015, 06:44:21 pm »

Jak je to s výpovědí ve zkušební době? Chci odejít z firmy a nechtějí mě pustit. Zjistil jsem, že jsem při podpisu smlouvy podepsal, že i ve zkušební době se na mě vztahuje 14denní výpovědní lhůta. Podotýkám, že zaměstnavatel porušuje snad vše co se dá a je to o hubu tam pracovat. Pracuju jako řidič busu a končím směnu ve 23h a další např. v 6h ráno. Co můžu dělat? Co mě může čekat když nepřijdu do práce a nastoupím jinam?
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #1 : Duben 29, 2015, 07:51:24 pm »

Sel bych na pracak a zeptal se.
Vypoved bych dal a dodrzel vypovedni lhutu, zaroven bych ale zacal dodrzovat vse co mas... Pravidelne pauzy... x h mezera mezi nasledujici jizdou a vse, co urcite vis nejlip, jako řidič. ..

Neumim si představit, že by Te za to mohl potrestat a pak to i pripadne obhajit - u pracaku, nebo soudu, kdyby to tam zaslo...

Kdyz nastoupis jinam asi si to zavařis, prijdes o penize a pravdepodobne i moznost se branit...

Ty mas na ty zamestnavatele ale kliku, vid ?
Drzim palce at uz si najdes neco klidneho Úsměv
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #2 : Duben 29, 2015, 08:33:51 pm »

Proč bych měl přijít o peníze? Spíš bych se nerad dožil dne kdy mi třeba pošlou účet na 10000eur,,,,
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #3 : Duben 29, 2015, 09:03:07 pm »

 Šok Ted si asi sedim na vedeni, ale nechapu jak to myslis...

A ja to myslel tak, že odchodem ze dne na den - protoze samozrejme neznam detaily - muzes treba zpusobit, ze neodjede nejaky bus, nebo jinou ,, skodu " z pohledu zamestnavatele, že by Ti to mohl strhnout z platu (tu jakože škodu) a pak se na Tobe ještě nejak hojit...

Proto bych radeji dodrzel, to co jsi podepsal... ale opet bez znalosti detailu.

Z meho pohledu je zkušební doba opravdu zkušební. ..
Zamestnavatel se s Tebou muze ze dne na den rozloučit. ..
A stejne pravo mas i Ty.
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #4 : Duben 29, 2015, 09:13:13 pm »

No tak to jsi vedle jak ta jedle. Kdybych mu rano podpalil bus, tak me nepropusti. Nema lidi a dela vse pro to abych tam zustal. Jirike uprimne pracuju jako magor a skoro nespim a musim odejit nez se neco stane. Uz ani tech 14dni nemuzu dodrzet. Vcera bylo pozde. A plati mi prece kratit nemuze. Tohle by asi u soudu neuhral.
Zaznamenáno
pipapo



Karma: -60
Příspěvků: 130


« Odpověď #5 : Duben 29, 2015, 10:08:25 pm »

Jestli jsem to dobre pochopila, tak sis nasel jine misto a potrebujes tam okamzite nastoupit? Jinak by ses totiz na tech 14 dni mohl hodit marod, ale to te asi taky napadlo.
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #6 : Duben 29, 2015, 10:19:00 pm »

Chytra holka..... Ale co ted?
Zaznamenáno
pipapo



Karma: -60
Příspěvků: 130


« Odpověď #7 : Duben 29, 2015, 11:25:30 pm »

Fristlose Kündigung durch den Arbeitnehmer
 Anders herum gibt es die Möglichkeit, wenn auch seltener, dass ein Arbeitnehmer fristlos kündigt. Diese Fälle sind wegen der geringeren Zahl an Kündigungsgründen nicht so häufig. Denkbar sind zum Beispiel wiederholt verspätete Lohnzahlung, eklatante Verstöße gegen Arbeitsschutzvorschriften, das Vertrauen zerstörende Angriffe auf Ehre oder Menschenwürde des Arbeitnehmers, Tätlichkeiten oder sexuelle Belästigung von Angestellten.
 Auch für Arbeitnehmer gilt, dass die Voraussetzungen vorliegen müssen. Ein wichtiger Grund nach § 626 BGB ist zum Beispiel nicht, ein besseres Jobangebot annehmen zu wollen.

 

Konsequenzen der fristlosen Kündigung
 Die Konsequenz einer wirksamen außerordentlichen fristlosen Kündigung ist unter anderem die Auflösung des Arbeitsverhältnisses ohne weitere Lohnzahlung. Außerdem kann die Bundesagentur für Arbeit gegen den Arbeitnehmer eine Sperrzeit bezüglich des Arbeitslosengeldes (vgl. § 159 Abs. 1 Nr. 1 SGB III) verhängen, da bei wirksamer fristloser Kündigung die Gründe für die Auflösung des Arbeitsverhältnisses bei dem Arbeitnehmer liegen.

http://www.kanzlei-hasselbach.de/2014/fristlose-kuendigung/07/

Zaznamenáno
pipapo



Karma: -60
Příspěvků: 130


« Odpověď #8 : Duben 29, 2015, 11:34:30 pm »

https://www.bg-verkehr.de/arbeitssicherheit-und-gesundheitsschutz/beratung_betreuung_tad/tab-suche


Berufsgenossenschaft ma na starosti dodrzovani predpisu tykajici se pracovni doby, bezpecnosti prace atd. Klikni na odkaza dopln si tam PLZ , vyjede ti tam pracovnik na ktereho se muzes obratit se stiznosti  amel by ti poradit, co muzes udelat. Popripade tam poslou kontrolu. Take ti rekne, zda za danych okolnosti muzes odejit z  prace ihned, zda je to dobry duvod na vypoved bez dodrzeni lhuty.
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #9 : Květen 01, 2015, 01:40:46 pm »

ty sa akosi nikde dlho neohreješ, všakže?
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #10 : Květen 02, 2015, 12:38:41 pm »

.
(Chcela som pridat inde príspevok, omylom som pridala sem, preto vymazané)
« Poslední změna: Květen 02, 2015, 12:40:11 pm od jahoda2010 » Zaznamenáno
pipapo



Karma: -60
Příspěvků: 130


« Odpověď #11 : Květen 02, 2015, 02:05:30 pm »

Tak jak jsi to vyresil, Honzo?


Jen nekecej, Kanagome.Smích Zase jsi napsala neco "pekneho" a zastydela ses.Smích Koukam, ze mas zase ataku.
Zaznamenáno
enoram



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #12 : Září 14, 2015, 02:58:57 pm »

Ahoj, jak jsem jiz zde v jinem vlaknu psal o prac urazu a nemocenske, tak ted uz to cele smeruje ke konci.(jsem stale v PN od ceskeho lekare.) Behem trvani PN se mi dostalo pracovni nabidky na klidnejsi a ne tak fyz. narocnou praci, to znamena, ze bych se jiz nevracel z PN do soucasne prace, ale nastoupil do nove. Prosim tedy o radu, zda mohu poslat vypoved behem PN zamestnavateli postou, s tim, ze mam dva tydny vypovedni lhutu. PN bude trvat temer do konce mesice, jak tedy formulovat vypoved(jde mi o tu vypovedni lhutu dva tydny, abych to stihl prave do konce mesice(zari)).Vypoved davam ke konci mesice nebo k drivejsimu datu, s tim ze posledni den bude o dva tydny pozdeji?Stihnu ji podat postou, abych skoncil koncem zari??
Velmi dekuji
Zaznamenáno
diddi



Karma: -56
Příspěvků: 494


« Odpověď #13 : Září 14, 2015, 05:08:46 pm »

Kdyz to zitra das na postu, tak bys to teoreticky stihnout mohl. Ale radeji doporucene. Podle toho, kolik jsi tam mesicu bys mel mit take narok na dovolenou ( 2 dny /mesic). O to by se ti mela zkratit Kündigungsfrist nebo by ti ji mel zamestnavatel proplatit.

Kündigung des Arbeitsverhältnisses

Sehr geehrter Herr/Frau.......

hiermit kündige ich das mit Ihnen bestehende Arbeitsverhältnis, das wir am..........geschlossen haben, ordentlich und fristgerecht unter Berücksichtigung der vertraglich vereinbarten Kündigungsfrist zum 30.09.2015. Mein letzter Arbeitstag ist demnach der 30. 09.2015.

Bitte bestätigen Sie mir den Erhalt dieser Kündigung und das Aufhebungsdatum des Arbeitsvertrages schriftlich.

Ich bitte Sie, mir ein qualifiziertes berufsförderndes Arbeitszeugnis auszustellen.

Für die Zusammenarbeit bedanke ich mich recht herzlich.

Mit freundlichen Grüßen
Zaznamenáno
enoram



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #14 : Září 14, 2015, 06:34:26 pm »

Dekuji...Mrknutí
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Pracevnemecku.de © 2013
Vše o práci v Německu. Inzerce práce zadarmo. Nabídky a poptávky práce česky nebo taky Německy. Odkazy na pracovní úřady, pracovní agentury a spousta dalších zajímavých informací. Česká a slovenká komunita v Německu.

Odkazy | englisch lernen | serbisch lernen | kroatisch lernen | finnisch lernen | deutsch lernen | tschechisch lernen | polnisch lernen | russisch lernen | französisch lernen | schwedisch lernen | ungarisch lernen | türkisch lernen | dänisch lernen | amerikanisches englisch lernen | portugiesisch lernen | niederländisch lernen | italienisch lernen | spanisch lernen |