Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Prakticky nebo obvodni lekar  (Přečteno 50378 krát)
tona



Karma: 0
Příspěvků: 13


« : Duben 17, 2015, 07:28:59 pm »

Pekny vecer vsem,
chci se zeptat, zacala jsem pracovat v Nemecku a nevim,jak je to zde s lekarem.Je to zde jako v Cesku,tedy ze musim byt prihlasena u praktickeho lekare? Pokud ano,je nekde jejich seznam,jako treba na VZP v cesku,kde si mohu lekare vybrat?A jak se zubnim lekarem?
Muzete mi poradit ?
Dekuji
Zaznamenáno
bjetka



Karma: 20
Příspěvků: 118


« Odpověď #1 : Duben 17, 2015, 08:29:09 pm »

Dokud k lekari jit nepotrebujes, nemusis se nikde hlasit. A muzes si chodit kam chces, ne nutne k tomu nejblizsimu. A pokud bys nebyla spokojena, muzes jit bez potizi priste jinam, aniz bys to nekomu musela vysvetlovat. TK napr. ma seznam lekaru-googlit Ärzteverzeichis" a nazev pojistovny. Nebo jestli mas nejaky tip, radeji zavolat, jestli berou Kassenpatienten. Se zubaren to same. Pokud nejsi soukrome pojistena, mela bys 2 x rocne chodit na preventivni zubni prohlidky.
« Poslední změna: Duben 17, 2015, 08:33:18 pm od bjetka » Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #2 : Duben 17, 2015, 08:50:08 pm »

Prvni problem se zoubkem a hned me vzali do rentgenu celeho chrupu a pak jsem se ddozvedel, že pry to už delaji kazdemu cizinci kvuli nejakemu umrti a zanedbání. ..
Ze prijel z Albanie nebo odkud s nejakym brutalnim zanetem a lekar to napoprve neodhalil, bral to po ctyrech jinych akutnich zubech a nez doslo na ten kriticky....
A rodinka se rozhodla zahojit se....

Vsechno co napsala Bjetka je pravda a u deti taky...
Nejsi nekde spokojena, blbe se tam parkuje, nepusti Te s kocarkem do cekarny, nebo je naladova sestřička. .. Staci se priste objednat jinam Úsměv (vse osobni zkušenost)
Nikdo to neresi, nikdo se nepta... Úsměv

Co se lekarny tyka, zacinam mit pocit, že je to tady ,,Sirupove království"
Skoro dva mesice X ruznych sirupu na horecky, kasle a rymu (vse v brutalni podobe) a konecne nekomu doslo, ze 2mesice kasle a temer tuberackemu dychani a kasli asi neni neco v poradku a nase mala dostala antibiotika...
V sirupu... Smích
Tri dny a jsme bez kasle a dycha zas jako driv, horecky jsou pryc, je vesela a dablik jako driv...
Nejsem zrovna zastance leku a uz vubec zbytečného předepisování antibiotik, ale tak dlouho se ta mala trapila...
Asi byli ty dva mesice zkousek, jinak volne prodejnych sirupu sirupu nutne  Kroutím očima
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #3 : Duben 17, 2015, 11:36:11 pm »

Presne, ako píše bjetka, môžeš ísť, kam len chceš, len ak nie si "privatversichert", kuknút, či prijíma Kassenpacienten. Ak si typ, čo je častejšie chorý, doporučujem skôk lekára bližšie, je to praktické.

Prehliadky su inak raz na 2 roky všeobecný "check" odber krvi, zmeria sa tlak, vypočuje srdce, urobí sa sono brucha,  pozre sa koža na podozrivé znamienka (tu moja malá skúsenosť, že praktická lekárka ma pozerala omnoho dlhšie a dôkladnejšie, ako lekár odborník dermatolog), potom myslím ženy od istého času každé 2 roky prehliadka ako prevencia na rakovinu krčka maternice (malý typ, ak nemáte INE potiaže, nenechajte si nanútiť ultrazvuk, ktorý je podľa AOK pri prevencii rakoviny krčka maternice vraj úplne zbytočný, mňa stál pri prvej prehliadke hneď 40 eur), potom existuje každé 2 roky prehliadka dermatologická na podozrivé znamienka, všetko bezplatne.
Ja beriem všetko vážne, mám známeho, bol v najlepšsom veku (okolo 40) mal dve maloleté deti a manželku, potom melanon kože, ani rok neprešiel a už bol "preč" z tejto tristnej fyzickej existencie.
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #4 : Duben 17, 2015, 11:37:57 pm »

Prvni problem se zoubkem a hned me vzali do rentgenu celeho chrupu a pak jsem se ddozvedel, že pry to už delaji kazdemu cizinci kvuli nejakemu umrti a zanedbání. ..
Ze prijel z Albanie nebo odkud s nejakym brutalnim zanetem a lekar to napoprve neodhalil, bral to po ctyrech jinych akutnich zubech a nez doslo na ten kriticky....
A rodinka se rozhodla zahojit se....

Dobrá blbosť, dnes majú všade rontgeny na jeden zub (alebo je to SONO?), čo strčia do ust a sú lepšie snímky ako z rontgenu.

Ináč, super, že je malá znova v poriadku. Valím oči! Super!
« Poslední změna: Duben 17, 2015, 11:40:53 pm od jahoda2010 » Zaznamenáno
tona



Karma: 0
Příspěvků: 13


« Odpověď #5 : Duben 18, 2015, 01:53:42 am »

Diky za rady,moc pomohlo. Úsměv
Zaznamenáno
bjetka



Karma: 20
Příspěvků: 118


« Odpověď #6 : Duben 18, 2015, 06:44:05 am »

Presne, ako píše bjetka, môžeš ísť, kam len chceš, len ak nie si "privatversichert", kuknút, či prijíma Kassenpacienten. Ak si typ, čo je častejšie chorý, doporučujem skôk lekára bližšie, je to praktické.

Prehliadky su inak raz na 2 roky všeobecný "check" odber krvi, zmeria sa tlak, vypočuje srdce, urobí sa sono brucha,  pozre sa koža na podozrivé znamienka (tu moja malá skúsenosť, že praktická lekárka ma pozerala omnoho dlhšie a dôkladnejšie, ako lekár odborník dermatolog), potom myslím ženy od istého času každé 2 roky prehliadka ako prevencia na rakovinu krčka maternice (malý typ, ak nemáte INE potiaže, nenechajte si nanútiť ultrazvuk, ktorý je podľa AOK pri prevencii rakoviny krčka maternice vraj úplne zbytočný, mňa stál pri prvej prehliadke hneď 40 eur), potom existuje každé 2 roky prehliadka dermatologická na podozrivé znamienka, všetko bezplatne.
Ja beriem všetko vážne, mám známeho, bol v najlepšsom veku (okolo 40) mal dve maloleté deti a manželku, potom melanon kože, ani rok neprešiel a už bol "preč" z tejto tristnej fyzickej existencie.

Nevim, jak casto to hradi pojistovny, me ale gynekolozka zve na bezplatnou prevenci rakoviny delozniho krcku 2 x rocne. Minimalne jednou rocne jako v CR to bude.  (a nedej boze abys to nedodrzovala! )
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #7 : Duben 18, 2015, 07:11:17 am »

Bjetka, vidím, že som sa pomýlila, práve na jednej stránke čítam, že zákon dovoluje ženám chodiť na tie prehliadky každý rok (týmto ďakujem za opravu)
https://www.krebsinformationsdienst.de/tumorarten/gebaermutterhalskrebs/frueherkennung.php

Ale gynekologička sa môže rozhodnúť pozývať ťa častejšie, ak sa jej celkom nezdajú tvoje výsledky.
Tým ťa nechcem nejako plašiť, nevyznám sa v tých veciach, ale to, že chodíš častejšie, je len na tvojej gynekologičke, zákon hovorí ale niečo iné.

Každopádne, ten zvyšok, čo som písala, platí "Gesundheitscheck" každé 2 roky
(je možný od dosiahnutia veku 35), takisto dermatologické vyšetrenie na včasné rozoznanie rakoviny kože.
Tu čosi o tom od AOK:

http://www.aok.de/bayern/gesundheit/vorsorge-vorsorgeleistungen-und-praevention-check-up-35-35139.php
« Poslední změna: Duben 18, 2015, 07:28:52 am od jahoda2010 » Zaznamenáno
mormartina



Karma: -24
Příspěvků: 145


« Odpověď #8 : Duben 19, 2015, 10:37:21 am »

Jak jiz bylo uvedeno, lekare si muzes vybrat dle sveho uvazeni. Nemusis se podrobovat zadnym vysetrenim, o nichz mas pochyby, takze i RTG muzes odmitnout. Jestlize by s tim mel byt problem, proste zajit k jinemu lekari za roh. A casto plati, co lekar, to jina diagnoza, to je asi vsude stejne.
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #9 : Duben 20, 2015, 02:03:10 pm »

asi tak
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Pracevnemecku.de © 2013
Vše o práci v Německu. Inzerce práce zadarmo. Nabídky a poptávky práce česky nebo taky Německy. Odkazy na pracovní úřady, pracovní agentury a spousta dalších zajímavých informací. Česká a slovenká komunita v Německu.

Odkazy | englisch lernen | serbisch lernen | kroatisch lernen | finnisch lernen | deutsch lernen | tschechisch lernen | polnisch lernen | russisch lernen | französisch lernen | schwedisch lernen | ungarisch lernen | türkisch lernen | dänisch lernen | amerikanisches englisch lernen | portugiesisch lernen | niederländisch lernen | italienisch lernen | spanisch lernen |