Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2 3 4 5   Dolů
 
Autor Téma: diskrimacia zo strany Nemcov  (Přečteno 370054 krát)
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« : Březen 25, 2015, 10:33:33 am »

Len prednedavnom som tvrdila, ze som zo strany Nemcov NIKDY nezazila ine zaobchadzanie, zeby so mnou zaobchadzali inak, lebo som cudzinka.

Tak mi to zivot vratil a zazivam presne to a v tej najhorsej forme!
Rozmyslam, ze to nenecham len tak.
Ide mi o to, aky zakon je presne na toto, ci existuje nejaky zakon na diskriminaciu cudzincov, aby som mala nejaky zaklad na staznost

Zazil to zu niekto a ako ste postupovali?
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #1 : Březen 25, 2015, 10:42:51 am »

ja som tak priamo nezazil

ono s tym zakonom to zalezi aj na tom, o aky druh diskriminacie ide
podla mna nie je jeden vseobecny zakon na vsetky druhy diskriminacie cudzincov, treba sa zaoberat konkretnou vecou

napriklad ak ta nechcu zamestnat s vyhovorkou ze na to potrebujes pracovne povolenie tak na to je trebars iny zakon ako kebyze napr. ta nechcu obsluzit v restauracii lebo si cudzinka atd.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #2 : Březen 25, 2015, 11:34:36 am »

Přidám se k Rudovi - jaká diskriminace, v jaké formě? Můžeš být konkrétnější? Pak mohou být konkrétnější i rady.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #3 : Březen 25, 2015, 01:52:14 pm »

No dobre!

Navstevujem kurz, ktory mi ma pomoct sa lepsie uplatnit na trhu prace, nieco, co je naozaj zmysluplne.

Okrem este jednej baby, ktora tu ale zije zu 20 rokov a preto perfektne hovori a rozumie po nemecky, som tam jedina cudzinka.
Proste kurz funguje tak, ze ucitel nieco vysvetluje a potom to mame hned realizovat v praxi.
A ja vacsinou vsetko chapem velmi rychlo a som hotova omnoho skor ako ostatni, ale mojim problemom je, ze pan ucitel hovori velmi rychlo, vyslovene mele a ja ako cudzinka niekedy nestiham a potom neviem vobec, co mam robit.

A hoci sa ho fakt zriedka na nieco pytam (v porovnani s ostatnymi), aj tak mam pocit, ze sa ku mne sprava odmeranejsie a nepriatelskejsie ako k ostatnym.
A NIE je to prijemne, nikdy som nic take nezazila ... a ponizuje ma to, lebo mu nedavam ziadny dovod, aby sa takto ku mne spraval ... je tam toho aj viac, ale nechcem pisat dlhe grafomanske prispevky, ktore nikto nebude mat chut citat
Zaznamenáno
SpeCZialized



Karma: -27
Příspěvků: 328



« Odpověď #4 : Březen 25, 2015, 02:07:06 pm »

Nehledas zase chyby tam kde nejsou???

Jinak ja uz se tim potkal, ale spise s rasismem nez diskriminaci.
Uz mi pan v hospudce povidal jestli sem zid kdyz nemam ohen aby si mohl pripalit. Samo ze byl pripitej.

Nemci sou taky jen lidi a kazdej je nejakej.

Nenafukuj to a normalne se ho zeptej, a rekni ze mluvi moc rychle.
Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #5 : Březen 25, 2015, 02:17:45 pm »

No dobre!

Navstevujem kurz, ktory mi ma pomoct sa lepsie uplatnit na trhu prace, nieco, co je naozaj zmysluplne.

Okrem este jednej baby, ktora tu ale zije zu 20 rokov a preto perfektne hovori a rozumie po nemecky, som tam jedina cudzinka.
Proste kurz funguje tak, ze ucitel nieco vysvetluje a potom to mame hned realizovat v praxi.
A ja vacsinou vsetko chapem velmi rychlo a som hotova omnoho skor ako ostatni, ale mojim problemom je, ze pan ucitel hovori velmi rychlo, vyslovene mele a ja ako cudzinka niekedy nestiham a potom neviem vobec, co mam robit.

A hoci sa ho fakt zriedka na nieco pytam (v porovnani s ostatnymi), aj tak mam pocit, ze sa ku mne sprava odmeranejsie a nepriatelskejsie ako k ostatnym.
A NIE je to prijemne, nikdy som nic take nezazila ... a ponizuje ma to, lebo mu nedavam ziadny dovod, aby sa takto ku mne spraval ... je tam toho aj viac, ale nechcem pisat dlhe grafomanske prispevky, ktore nikto nebude mat chut citat

Jahodo, jo, to neni uplne komfortni situace, ale zas mam dojem, ze se do toho pokladas a zakladas sve soudy na svych pocitech, v cemz se brzo utopis.
Pokud nebudes komunikovat a budes si porad "neco myslet", aniz bys o tom s dotycnym mluvila, tak se nikam nedohrabes a budes mit cim dal tim vetsi pocit ublizenosti.
Mozna ten ucitel si vubec neni vedom toho, ze mluvi rychle, mozna to dela tak cely zivot a vubec ho nenapadne, ze by to mel byt problem. Mozna ma nejaky maly dialekt, kteremu nerozumis, mozna ma malou recovou vadu, to oboje uplne staci na to, aby clovek, ktery jakz-takz umi nemecky, najednou nestihal, protoze na to neni zvykly a pripada mu to jako drmoleni.
Tak za nim jednoduse dojdi a rekni mu, ze obcas tu jeho rychlou mluvu nestihnes a proto mas problemy, ktere mozna on chape jinak. Pozadej ho, jeslti by mohl s ohledem na tebe mluvit treba srozumitelneji nebo pomaleji, domluv se s nim, ze kdyz nebudes rozumet, tak ze zvednes ruku a on bude vedet, ze by to mel vysvetlit znovu a hned, abys nemela pocit, ze ti neco uteklo, a tim padem to, co ucitel vyklada dal, uz nemuzes pochopit, protoze to navazujeje na cast, ktera ti unikla diky jeho hatmatilce.....  alternativ hromada....
A uvidis, ze se to vysvetli a ze o zadnou diskriminaci nejde, ze je to vsechno jen v lidech a v jejich vzajemny komunikaci.
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #6 : Březen 25, 2015, 02:24:15 pm »

Na vsechno jsou sice paragrafy, ale hlavne kdyz se rozhodnes nekoho za jeho chovani zazalovat, musis to nejak dokazat. Dokladat to svym subjektivnim vnimanim nikam nepovede. A taky toho cloveka narknout z xenofomie.. no, nevim. Zrovna tak muze byt misogynni, nebo mit proste jenom spatnou naladu... To muze mit milion duvodu a taky treba zadny. Mozna to je jen vlivem vyplavenych hormonu, coz v jinem stavu - pokud jsem spravne pochopila, ze jsi tehotna - byva zrejme normalni.

Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #7 : Březen 25, 2015, 02:50:01 pm »

No, ja som medzitym trochu ochladla ... ako som pisala, bolo tam aj viac inych veci ... nebolo to LEN spravanie toho ucitela ... uvedomila som si, ze proste pan ucitel ma mnoho nedostatkov ...

Len - neodpustim si!
Nerobim ziadne tajomstvo z toho, ze som ucila.
Jedna z mojich prvych lekcii bolo, ze deti mi nerozumeli, lebo som pre ne hovorila casto prilis nezretelne.
Boli to okrem ineho dost male deti!
Tak som sa naucila, jedna z hlavnych zasad ucenia, vyjadrovat sa pomaly a zretelne ...
A mozno je to tak trochu aj profesionalna deformacia, ze posudzujem toho cloveka ako ucitela ...

Ono okrem ineho, on nebol len nepriatelsky, on do mna vyryval aj za veci, za ktore som vobec nemohla, napr. ze "preco tam mam furt take nastavenie" (ktore sa tam hodilo samo) a co si dovolujem aj nieco samostane hladat, ked som uz hotova nudim sa ... (vytkol mi to stylom, ze potom jasne, ze veci neviem, ked nedavam pozor, co NIE je pravda)
Neskor mi napadlo, ze je to zrejme ten typ cloveka, co musi mat vsetko chorobne pod kotrolou a ziaci musia robit presne TO, co on povie, ziadna vlastna iniciativa podobne ... proste typ ucitela, ktory mna desi

nakoniec aj bjetka ma pravdu, suvisi to trochu aj s mojim zdravim

p.s. topenie sa v pocitoch, hair hadam ako psychologicka vies, ze existuju rozne typy osobnosti a niekto je viac zalozeny pocitovo, niekto je "chladnejsi" a "rozumnejsi" ... to su veci s ktorymi sa clovek rodi a az tak ich ovplyvnit nemoze, teda aspon pocity sa nedaju vypnut "na povel"
« Poslední změna: Březen 25, 2015, 02:52:22 pm od jahoda2010 » Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #8 : Březen 25, 2015, 02:54:44 pm »

bjetka mas samozrejme pravdu, ono by bolo tazke dokazat, ze je voci mne nepriatelsky, ked tam islo vacsinou len o ton hlasu, co sa fakt tazko dokazuje
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #9 : Březen 25, 2015, 02:54:55 pm »

jahoda este donedavna si tvrdila ako si zazila socializmus na svojej kozi ako ti tam bolo zle... Škleb Škleb Škleb Škleb a uz ti je zle aj v nemecku...tebe nebude nikde dobre...mam pocit,ze nevies co chces...pozri sa..keby k nam na slovensko chodili cudzinci tak nasi ludia ich zozeru aj s topankami...nemci su este zlati ze toleruju ten bordel co tu neraz cudzinci robia...iste magor sa najde v kazdom narode,ale az take zle to nieje.
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #10 : Březen 25, 2015, 02:58:19 pm »

Ako ono je toho trochu viac, len co ja viem, uz sa mi na to ani nechce mysliet ... proste vcera som pana ucitela o nieco poziadala, vyslovena malickost prkotina, co by mal ako ucitel vediet "lavou zadnou" a on mi odmietol odpovedat ... ono to ma taky vyznam, ze v tom sa mame nielen cosi nove naucit, ale mame tam robit aj cosi ine (ako samostatnu pracu, pooode, ked tam ucitel uz nie je)
A ja som sa ucitela pytala na tu vec prave preto, ze beriem kurz vazne a (tusim ako jedina z ucastnikov) sa venujem aj tej inej cinnosti, ktorej sa tam mame venovat ... ta vec, co som sa ho pytala, by mi prave tu inu cinnost ulahcila ...

Proste pan ucitel ci mysli, ze iste veci nepotrebujem vediet, tak tak si kurz vedie ... ako nocna mora ako ucitel pre mna Co???
Zaznamenáno
SpeCZialized



Karma: -27
Příspěvků: 328



« Odpověď #11 : Březen 25, 2015, 03:11:39 pm »

Tak kdyz je ucitel a uci, mozna vi nejlip co je pro tebe dulezite ne?

A pokud te neco extra zajima a je to dle tebe prkotina jiste si ji najdes na netu.
Ale pozor!!! Pozor na viry  =D
Zaznamenáno
SpeCZialized



Karma: -27
Příspěvků: 328



« Odpověď #12 : Březen 25, 2015, 03:12:46 pm »

Taky bych se zkusil zamyslet nad tim, ze kdyz te vsude diskriminujou, ublizujou a nikdo ti nerozumi  jestli treba nemuze byt ten problem i nekde jinde nez v ostatnich...

Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #13 : Březen 25, 2015, 03:14:24 pm »

na netu to nenajdem

stale urazeny jesitny muzsky Smích

muzske ego to je cosi co ako zena NIKDY nepochopim
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #14 : Březen 25, 2015, 03:15:06 pm »

dodam, ze z toho, co zu o nom viem, pochybujem, ze je ucitel, skor je to niekto, kto si len MYSLI, ze Dany predmet moze ucit Škleb
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 4 5   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Pracevnemecku.de © 2013
Vše o práci v Německu. Inzerce práce zadarmo. Nabídky a poptávky práce česky nebo taky Německy. Odkazy na pracovní úřady, pracovní agentury a spousta dalších zajímavých informací. Česká a slovenká komunita v Německu.

Odkazy | englisch lernen | serbisch lernen | kroatisch lernen | finnisch lernen | deutsch lernen | tschechisch lernen | polnisch lernen | russisch lernen | französisch lernen | schwedisch lernen | ungarisch lernen | türkisch lernen | dänisch lernen | amerikanisches englisch lernen | portugiesisch lernen | niederländisch lernen | italienisch lernen | spanisch lernen |