Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Jazykový kurz  (Přečteno 64204 krát)
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« : Únor 10, 2015, 08:53:30 pm »

Dnes jsem byl na úřadu práce a řekl jsem, že si chci zlepšit němčinu a bylo mi řečeno, že nemám nárok. podotýkám, že nejsem na Hartz4, ale pobírám podporu. Mám odpracováno skoro 2roky. Jako důvod mi uvedli, že kurzy trvají od pondělí do pátku a že bych nebyl k dispozici pro trh práce. Už tady o tom bylo dost napsáno, ale zdá se mi, že semnou nějak vymetli, protože jsem slšel o lidech co to normálně dostali. Víte někdo jak to teda je? Díky.
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #1 : Únor 10, 2015, 09:12:53 pm »

Honza, ak ten kurz niektorí dostali, myslím, že len preto, že úradníci boli benevolentní a na ten kurz nemáš žiadne právo vyplývajúce zo zákona.

Ale, možno sa mýlim, poraď sa v Arbeitslosenzentrum (adresu už neviem, ale vygoogli si), možno ti povedia niečo iné.
« Poslední změna: Únor 10, 2015, 09:28:12 pm od jahoda2010 » Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #2 : Únor 10, 2015, 09:33:28 pm »

Prijdu tomu na kloub. Mam pocit, ze semnou zametaji, ale ja se nedam. Jo a Jahodo?? Co to rande ty jedna slovenská rošťando?  Škleb Škleb
Zaznamenáno
deutschland145268



Karma: -7
Příspěvků: 97


« Odpověď #3 : Únor 10, 2015, 09:40:18 pm »

jasom bol tiez poziadat  o kurz ...skus honzo toto: VHS je to v kazdom meste...

mne zas povedali ze o 4 mesiace mozem zacat kurz ked sa dnes prihlasim.tak som im povedal no to je ina byrokracia..pracovnik VHS povedal ze kym sa to vybavi tak to trva dlho...tak ma to odradilo...

podotykam ja som natom Hartz 4 ...
Zaznamenáno
Speaker



Karma: 2
Příspěvků: 6


« Odpověď #4 : Únor 12, 2015, 11:11:39 pm »

Ahoj Honzo, my sme postupovali uplne opačne a šlo to jednoducho. Pre priateľku sme chceli integration kurs, nakoľko jej nemčina bola slabučká a nemcom sa moc anglicky nechce Úsměv Takže prišla do krajiny, našli sme školu a škola požiadala a vyplnila všetky dokumenty. Bodka, hotovo. Na pracovnom úrade sme už len oznámili, že študuje. Podotýkam, že nedostáva samozrejme žiadne dávky, keďže je v krajine cca tretí mesiac, a zatiaľ neodpracovala v DE ani hodinu. Skús to takto Úsměv Good luck!
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #5 : Únor 13, 2015, 10:18:28 am »

Jenze pritelkyne je asi registrovana v jobcentru a ne na arbeitsamtu. Oni mi to nechteji povolit, protoze bych se pry behem kurzu nemohl uchazet o praci a udajne by me museli vyradit.
Zaznamenáno
deutschland145268



Karma: -7
Příspěvků: 97


« Odpověď #6 : Únor 13, 2015, 04:57:53 pm »

co spekulujes honza33333 ?!

taky kurz mesacne cca 130eur ...mi nehovor ze si to nemozes dovolit ?

ja si ta pametam ty si dost domna rypal za hartz4 ...

nespekuluj a zaplat si kurz !!!!!!!
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #7 : Únor 13, 2015, 08:28:27 pm »

Dojčland mě je tvoje hartz4 u prdele. S někým si mě pleteš. Za druhé kurz nestojí 130eur, ale 290 měsíčně. A za třetí tady píšu, že mi to úřad nechce povolit. Pro mě to není otázkou peněz, ale toho, že by mě vykopli z Arbeisamtu a přišel bych o spoustu výhod. Čti pozorně co píšu a nepřekrucuj to....
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #8 : Únor 16, 2015, 07:48:14 pm »

Honza, že si to ty Škleb
Máš ešte jednu možnosť, donesieš od lekára potvrdenie, že nemôžeš už vykonávať svoju doterajšiu prácu, preverí to aj lekár z pracáku a tým pádom sa budieš musieť rekvalifikovať, teda v rámci rekvalifikácie aj kurz nemčiny. To ale asi ty nechceš. Mrknutí
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #9 : Únor 16, 2015, 07:55:58 pm »

Ahoj Jahodo, uderila jsi hrebicek na hlavicku. Mel jsem pracovni uraz a dva roky marodil s rukou a mam v ruce papir, ze se uz nevratim do puvodni profese. Ten jazyk jsem chtel v ramci rekvalifikace a poslali me do haje zeleneho.... Asi jsem natrefil na spatneho urednika, ale budu o to bojovat dal. Je to slozite tema a uvitam jakoukoliv radu. jahodo a co to rande?Co???
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #10 : Únor 16, 2015, 08:00:42 pm »

Hovorili mi, že ani na tú rekvalifikáciu vraj nemáš nárok, je to len na (svoj)vôli dotyčného úradníka, či ti nejakú uzná. Treba bojovať! Mrknutí Radila som ti Arbeitslosenzentrum, tam ti za mierny poplatok poradia odborníci.

p.s. Stále čakám na pozvanie, však bolo Valentína a ty niiič Hněv Škleb
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #11 : Únor 16, 2015, 08:17:32 pm »

Tobě nedošly ty květiny?Co???
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Pracevnemecku.de © 2013
Vše o práci v Německu. Inzerce práce zadarmo. Nabídky a poptávky práce česky nebo taky Německy. Odkazy na pracovní úřady, pracovní agentury a spousta dalších zajímavých informací. Česká a slovenká komunita v Německu.

Odkazy | englisch lernen | serbisch lernen | kroatisch lernen | finnisch lernen | deutsch lernen | tschechisch lernen | polnisch lernen | russisch lernen | französisch lernen | schwedisch lernen | ungarisch lernen | türkisch lernen | dänisch lernen | amerikanisches englisch lernen | portugiesisch lernen | niederländisch lernen | italienisch lernen | spanisch lernen |