Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Nahlášení na úřadu práce před odjezdem do Německa  (Přečteno 35089 krát)
Trupka



Karma: 0
Příspěvků: 13



« : Září 28, 2014, 01:32:44 pm »

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli se musím v Česku nahlásit na úřad práce předtím než pojedu do Německa, z jedné strany (češka) slyším že ano, ale z druhé strany (němec) že to není nutné a je ještě potřeba se nahlásit/odhlásit jinde (i v případě, že chci v Německu nastoupit do FSJ)? Jsem čerstvě ze školy, tak ted už nemám status studenta.

Díky
« Poslední změna: Září 28, 2014, 01:45:49 pm od David » Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #1 : Září 28, 2014, 05:36:00 pm »

Status studenta Ti konci 31.8 a pokud se na pracak neprihlasis, budes si nejmene zdravotni hradit sama, za chvilku i za rijen. Podle me jsi tam mela byt uz od 1.9.
A ptihlasil bych se tam i tak a hned.
Nevim kdo hradi vse pri FSJ ale zrusit pracak v ČR muzes hned jak v nemecku nastoupis k datumu nastupu, az budes mit jistotu ze jsi pojistena.
K tomu datu by jsi se mela odhlasit i od zdravotni pojistovny a poslat zpet i karticku.
Na pracaku v ČR by jsi jim mela rict sve plany a zeptat se na rady jak postupovat.
Na Tve zdravotni pojišťovně by Ti meli taky poradit jak postupovat přesněji.

Temer vse se kazdorocne v EU nejak vyvíjí a měni a bylo by fajn kdyby jsi tady i vsem ostatnim napsala jak to melo byt spravne a jaky si prosla kolečko s urady Úsměv
Zaznamenáno
Trupka



Karma: 0
Příspěvků: 13



« Odpověď #2 : Říjen 01, 2014, 03:35:43 pm »

Díky za odpověď, FSJ platí stát, a ještě sem se chtěla zeptat v případě, že jsem ještě student stačí když se nahlásím na ÚP jenom v Německu? Myslím tím, že v Česku bych nikdy nebyla nahlášená na úřadu práce, dalo by se to takhle obejít?
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #3 : Říjen 01, 2014, 05:30:49 pm »

V predchozim prispevku nejsi student a ted uz zas jo ? Mrknutí
Nevidim duvod k nemeckemu pracaku.
Ten Ti ceske zdravotni nezaplati a ani jic jineho neda, narozdil od ceskeho.
Pokud teda nejsi student.
Pokud jsi student muzes byt v Nemecku kompletne pojistena z ČR a jen si vyzadat karticku sem a studovat dal v ČR nebo tady.
Ted jsme zjistovali vsechno mozne pro dceru, kdyby ji nevzali v Praze aby mohla sem a byt dal student a zkusit to pristi rok zase.
Nakonec ji vzali a tak plan B nebyl potreba.

Zaznamenáno
Trupka



Karma: 0
Příspěvků: 13



« Odpověď #4 : Říjen 01, 2014, 07:15:00 pm »

Já bydlím jinde než mám nahlášený trvalý bydliště a slyšela sem, že mi tam prý došel dopis z pracáku (tak sem myslela, že už mám platit zdravotní), ale byl to jenom planej poplach (bylo to jenom kvůli potvrzení o studiu-který nemůžu zatím dodat, protože čekám na povtrzení ze školy jestli můžu pokračovat ve studiu nebo ne), ale já nechci pokračovat ve studiu, já chci v Německu pracovat, stěhovat se tam natrvalo.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #5 : Říjen 01, 2014, 09:03:14 pm »

Obavam se, že na to zdravotni Te nikdo upozornovat nebude.
To proste jen od 1.9.  běží.
A pokud nejak neprokazes ze jsi ho platila nekde jinde, tak ho pak zpetne doplatis vcetne penale az k datumu na ktere uz potvrzeni budes mit... Nebo k datu ke kteremu se ze zdravotniho v ČR sama odhlasis.
Proto by byl dobry CZ pracak az do doby nez nrjakou tu praci mit budes.
Mela by si tak pokryte nejmene zdravotní. ..
Ale to uz se opakuju Mrknutí
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Pracevnemecku.de © 2013
Vše o práci v Německu. Inzerce práce zadarmo. Nabídky a poptávky práce česky nebo taky Německy. Odkazy na pracovní úřady, pracovní agentury a spousta dalších zajímavých informací. Česká a slovenká komunita v Německu.

Odkazy | englisch lernen | serbisch lernen | kroatisch lernen | finnisch lernen | deutsch lernen | tschechisch lernen | polnisch lernen | russisch lernen | französisch lernen | schwedisch lernen | ungarisch lernen | türkisch lernen | dänisch lernen | amerikanisches englisch lernen | portugiesisch lernen | niederländisch lernen | italienisch lernen | spanisch lernen |