Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2 3 4 5 6 ... 12   Dolů
 
Autor Téma: Pozor na praktiky personálních agentur v Německu  (Přečteno 980203 krát)
zlaticko



Karma: -43
Příspěvků: 109


« : Květen 02, 2014, 09:34:48 pm »

dnes jsem dostal od kamaráda k posouzení Arbeitsvertrag od jedné personální agentury a jsem v šoku. Je to vůbec možné, že ve vyspělém Německu ještě nezrušili otrokářství? Za prvé je tam podmínka, že pro tuto agenturu se zavazujete pracovat kdekoliv na území SRN, je zde uvedené tedy alespoň v jaké profesi. Tedy vůbec nemáte garantovanou firmu u které budete pracovat a u u které začínáte pracovat. Smlouva je na dobu neurčitou s výpovědními lhůtami, které jsou diferencované podle doby po kterou pracujete u agentury. Dále je zde smluvní pokuta tří měsíčních hrubých platů!!! v případě, když tuto smlouvu vypovíte. A plat minimálně o třetinu nižší než je obvyklé přímo u zaměstnavatele. Navíc máte povinnost pravidelně každý týden odesílat různé výkazy atd. To je hodně nehorázné. Kdo to podepíše ten si asi hodně uškodí.
« Poslední změna: Květen 06, 2014, 05:55:01 pm od David » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1 : Květen 03, 2014, 01:21:41 pm »

Taku prac.zmluvu ani nemal podpisovat...to je najvecie kapitalisticke svinstvo na prac.troch vsade v europe...politici stym nic nerobia...zeitarbeit sa musi clovek snazit vyhnut...v rakusku tym kurvam riadne krky pristisli zakony a odbory...v nemecku tomu vsetkemu nechali volny priebech...skoda reci...
Zaznamenáno
zlaticko



Karma: -43
Příspěvků: 109


« Odpověď #2 : Květen 03, 2014, 03:04:32 pm »

Taku prac.zmluvu ani nemal podpisovat...to je najvecie kapitalisticke svinstvo na prac.troch vsade v europe...politici stym nic nerobia...zeitarbeit sa musi clovek snazit vyhnut...v rakusku tym kurvam riadne krky pristisli zakony a odbory...v nemecku tomu vsetkemu nechali volny priebech...skoda reci...

naštěstí ji nepodepsal, jen uvádím, na co všechno lze naletět
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #3 : Květen 03, 2014, 04:14:36 pm »

Dále je zde smluvní pokuta tří měsíčních hrubých platů!!! v případě, když tuto smlouvu vypovíte.

To sa mi nezdá, žeby to bolo podľa zákona, ehm ...
Zaznamenáno
zlaticko



Karma: -43
Příspěvků: 109


« Odpověď #4 : Květen 06, 2014, 09:24:08 am »

Dále je zde smluvní pokuta tří měsíčních hrubých platů!!! v případě, když tuto smlouvu vypovíte.

To sa mi nezdá, žeby to bolo podľa zákona, ehm ...

nevím jestli je to zákonné, ale jednou mi v Čechách vysvětloval právník, že pokud smlouvu dobrovolně podepíšu, pak je platná
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #5 : Květen 06, 2014, 09:31:35 am »

Dále je zde smluvní pokuta tří měsíčních hrubých platů!!! v případě, když tuto smlouvu vypovíte.

To sa mi nezdá, žeby to bolo podľa zákona, ehm ...

nevím jestli je to zákonné, ale jednou mi v Čechách vysvětloval právník, že pokud smlouvu dobrovolně podepíšu, pak je platná

To je jasné. Myslím, či je zákonné, že pracovnú zmluvu nemožno vypovedať bez postihov.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #6 : Květen 06, 2014, 11:02:10 am »

To by pak ale ztrácel zákoník práce smysl... Nebo ne ?  Mrknutí
Ty zakony maji smysl, chrani zamestnance i zamestnavatele.
A tady tuplem oproti ČR. 
Myslim ze s takovou pokutou ,,za řadnou vypoved" by si pravnik snadno poradil... a Jahoda ma pravdu Úsměv
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #7 : Květen 06, 2014, 11:59:30 am »

Mám dojem, že až na tu pokutu - která, pokud je nezákonná, tak jak se zdá, tak je neplatná, i kdyby ji někdo podepsal - je vše přípustné a celkem běžná praxe u tzv. agentur pro nájemnou práci. I ten nižší plat (a jiné nevýhody) oproti kmenovým zaměstnancům jsou v Německu bohužel běžné.
Samozřejmě takto formulovaná smlouva leccos vypovídá a o firmě a (ovšem podle stupně zoufalství práci shánějícího) napovídá, že je lepší radši hledat dále.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
milda34
Host
« Odpověď #8 : Květen 06, 2014, 12:44:45 pm »

Dále je zde smluvní pokuta tří měsíčních hrubých platů!!! v případě, když tuto smlouvu vypovíte.

To sa mi nezdá, žeby to bolo podľa zákona, ehm ...

nevím jestli je to zákonné, ale jednou mi v Čechách vysvětloval právník, že pokud smlouvu dobrovolně podepíšu, pak je platná

Podpisem smlouvy jeste neni zaruceno, ze jsou vsechny jeji body platne... Jak rika Kleena: pokud je ve smouve obsazeno neco, co je protizakonne, nestava se se takova smlouva automaticky platnou. A hrozba pokuty v pripade vypovezeni smlouvy je totalni nesmysl, kazdy zamestnanec ma pravo kdykoliv vypovedet pracovni smlouvu (za dodrzeni vypovedni lhuty nebo dohody se zamestnavatelem) a nesmi byt za to nijak pokutovan a ani neni povinen uvadet firme duvody, ktere ho k vypovedi vedou. Jen je potreba vypoved spravne formulovat, tzn. zda se jedna o tzv. fristgerechte ordentliche Kündigung oder z.B. außerordentliche Kündigung usw.) Bod smlouvy o pokute vidim jako rechtswidrig, je az s podivem, co vsechno si Zeitarbeitsfirmen dovoli:-( Ani se mi nechce verit, ze ta smluvni pokuta ve vysi tri mesicnich hrubych platy se vztahovala na pripad vypovedi.
Zaznamenáno
zlaticko



Karma: -43
Příspěvků: 109


« Odpověď #9 : Květen 07, 2014, 07:59:27 pm »

Mám dojem, že až na tu pokutu - která, pokud je nezákonná, tak jak se zdá, tak je neplatná, i kdyby ji někdo podepsal - je vše přípustné a celkem běžná praxe u tzv. agentur pro nájemnou práci. I ten nižší plat (a jiné nevýhody) oproti kmenovým zaměstnancům jsou v Německu bohužel běžné.
Samozřejmě takto formulovaná smlouva leccos vypovídá a o firmě a (ovšem podle stupně zoufalství práci shánějícího) napovídá, že je lepší radši hledat dále.

Nu ale SMLUVNÍ pokuta může znamenat, že obě strany se na ní dohodly, tudíž si nejsem tak jistý tou neplatností
Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #10 : Květen 07, 2014, 08:07:44 pm »

Mám dojem, že až na tu pokutu - která, pokud je nezákonná, tak jak se zdá, tak je neplatná, i kdyby ji někdo podepsal - je vše přípustné a celkem běžná praxe u tzv. agentur pro nájemnou práci. I ten nižší plat (a jiné nevýhody) oproti kmenovým zaměstnancům jsou v Německu bohužel běžné.
Samozřejmě takto formulovaná smlouva leccos vypovídá a o firmě a (ovšem podle stupně zoufalství práci shánějícího) napovídá, že je lepší radši hledat dále.

Nu ale SMLUVNÍ pokuta může znamenat, že obě strany se na ní dohodly, tudíž si nejsem tak jistý tou neplatností

Pokud se obe strany dohodly na SMLUVNI pokute a zpecetily ji svym podpisem, jeste to nemusi znamenat, ze je to zakonne. A pokud se posleze jedna strana ohradi a zjisti se, ze tato podminka je nezakonna, je SMLUVNI pokuta neplatna.
Ne vsechno, co je smluvni, je take zakonne. A co neni zakonne, neni platne (plati samozrejme jen v pripade, ze jedna smluvni strana tento bod smlouvy napadne).    
« Poslední změna: Květen 07, 2014, 08:09:03 pm od milda34 » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #11 : Květen 08, 2014, 09:30:33 am »

Nu ale SMLUVNÍ pokuta může znamenat, že obě strany se na ní dohodly, tudíž si nejsem tak jistý tou neplatností
Smluvní je ve smlouvě snad vše, žeano. Německé soudy ale na rozdíl od českých (a dle diskusí o podobných případech i nedospělé české veřejnosti) uznávají, že ne všechny vztahy jsou rovné - například zaměstnavatel-zaměstnanec, firma-spotřebitel, pronajímatel-nájemník - a proto jedna ze smluvních stran požívá trochu větší ochrany a smluvní ustanovení, která jednu stranu nepřípustně zjevně, nebo zcela bezdůvodně, znevýhodňují, nejsou platná. Zpravidla nebývá neplatná celá smlouva, ale dotčený bod ano. Výsledkem pak je, že ta slabší strana potom tu přehnanou povinnost nemá vůbec (např. povinnost renovovat byt při vystěhování) - což zase lehce znevýhodní onu silnější stranu. Ale kdo chce víc, nemá nic, žejo.
Proto si myslím, že zcela neobvyklé a šikanózní ustanovení, které by zaměstnance všeobecně penalizovalo za výpověď smlouvy neustojí první soudní líčení.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #12 : Květen 19, 2014, 09:03:50 am »

bohuzel  v Nemecku je to normalni,Nemecko s timto zpusobem pracuje asi tak 5 let max 10 let
tento zpusob je zde v Holansku 50 let a je pod kontrolou statu.Je pravda ze oni te mohou poslat kam ono chteji kdyz maz smlouvu na urcity hodin musis to vzyt je mozny ze budes pracovat kazdy den u jiny firmy.S pokutou to je levarna.kdyz mas  smlouvu na urcyty hodiny tak oni ti musi tyto hodiny zaplatit i kdyz protebe nebudou myt praci.Samozrejme oni musi zajistit evt bydleni  ,dopravu atd kdyz te poslou do jineho mesta atd.Zde  holansku se davaji jenom smlouvy na 0 hodin
ty muzes byt registrovana u vsech Pracovnich agentur.Oni  zavolaji ptaji se jestly muzes ten den pracovat a tak ty muzes pri 0 hodin smlouvy odmytnout.
Ja jsem Hodne lidi najimal pro nase Hotely od Pracovnich agentur.Drive jsem trnul hruzou co by poslou za lidi. Dnes volam agenturu a rechnu presne ktery lidi chci
ktery uz mam vyskouseny a dobrou skusenost.Je blbost co v nemecku pisi ze je moznost potom dosta pracovni smlouvu o Firm kde jsi pracovala pres agenturu
to je levarna.Vym ze existuji neoficalni dohody Firem a Agentur ze sy nebou pokouset pretahovat zamestnance.To vym s vlastni skusenosti.Firma me chtela ale sefka me to rekla na rovinu ze to nejde,Ze musi skoncit u te Agentury a paar mesicu pozdeji se pokusit u te firmy.V Nemcku je tento system nedovyreseny.Zde v Holansku skoro zadny nepracuje 5 dni vetcina pracuje jenom 4 dni,Kdo pracuje 5 dni tak to je vetcina ..... ale to musi kazdy sam vedet co a jak.Je normalni ze ty musis kazdy den  nebo tyden nechat od te firmy podepsat/udelat si kopii pro sebe/jednou za tyden to musis odevzdat u agentury.Samozrejme je plat nisi ja kdyz budes pracovat primo u Firmy.Vyhoda je pro firmu ta kdyz zamestnanec je nemocny nemusi nic platit,zadnou dovolenou  zadny popatky to musi vsechno platit za ty lidi agentura.Kdyz se ozves u Arbeitsamt s problemy takti reknou ze sy musis najid advokata nebo jinak pomoc protoze Arbeitsamt je pro zamestnance  i pro zamesnavatele.Arbeitsamt je zavysly na Firmy kdyz firma nenahlasy u Arbeitsamtu volny mysta tak je Arbeitsamt  v prdely
« Poslední změna: Květen 19, 2014, 09:12:34 am od MilanAmsterdam » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #13 : Květen 19, 2014, 09:39:53 am »

Milan Zeitarbeit je moralne svinstvo ktore nema co robit na prac.trhu...preto ludia spekuluju a nechcu pod takymito zdierarnami robit..kazdy chce byt zamestnany priamo a nie cez tych luzrov..Milan odporucam si ti pozriet moje videa co za svinstvo Zeitarbeit je.

Pred rokmi som este bez nemciny zacinal ako casnik cez agenturu v 5 hviezdickovom hotely...sefka agentury chcela somnou zametat...10mes sa oto pokusala a vzdy som jej povedal svoje...raz ma chcela poslat do bavorskej restauracie..vravim jej chodte si tam sama robit ..dala mi vypoved a myslela si ako somnou vybabrala..o dva dni NATO sef servisu mi vybavil priamo v Tom hotely zmluvu na personalnom...vravi mi ty si dobry vies robit nieje Problem...o mesiac NATO prisla ta potvora do hotela a skoro jej oci vyleteli...kazdy normalny clovek sa strani oprace cez agenturu.Je to moralny humus aby spekulanti v agenturach zarabali na pracujucich ludoch.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #14 : Květen 19, 2014, 09:41:20 am »

Ja som sa dohodol so sefkou,ze budem len v Tom jednom hotely robit ranajky a obedy ona suhlasila a myslela si,ze ja zabudnem na nasu dohotu..Zeitarbeit to su psychopati majitelia aj personal co robi v kancli..stale vam vyvolavaju na Telefon..chodte tam a chodte hentam robit,,,,slusny clovek ich posle do prdele.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 4 5 6 ... 12   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Pracevnemecku.de © 2013
Vše o práci v Německu. Inzerce práce zadarmo. Nabídky a poptávky práce česky nebo taky Německy. Odkazy na pracovní úřady, pracovní agentury a spousta dalších zajímavých informací. Česká a slovenká komunita v Německu.

Odkazy | englisch lernen | serbisch lernen | kroatisch lernen | finnisch lernen | deutsch lernen | tschechisch lernen | polnisch lernen | russisch lernen | französisch lernen | schwedisch lernen | ungarisch lernen | türkisch lernen | dänisch lernen | amerikanisches englisch lernen | portugiesisch lernen | niederländisch lernen | italienisch lernen | spanisch lernen |